Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w szpitalu przy ul. Abramowickiej Lublinie. Zmniejszy się liczba łóżek na neurologii

Gabriela Bogaczyk
Zaczęła się właśnie restrukturyzacja oddziałów w Szpitalu Neuropsychiatrcznym. Ma to związek z przeniesieniem do Lublina ośrodka z Łysołaj.

Zadzwoniła do nas Czytelniczka zaniepokojona zmianami w Szpitalu Neuropsychiatrycznym. - Przebywałam na neurologii dwa razy po operacji kręgosłupa. Jestem bardzo zadowolona z opieki, a tu się dowiaduję, że od dzisiaj likwidują oddział neurologii z piątego piętra i tylko przenoszą kilka łóżek piętro niżej. Gdzie teraz będę się leczyć, na pewno wydłużą się kolejki - obawia się kobieta.

Rzecznik prasowy Szpitala Neuropsychiatrycznego tłumaczy zmiany restrukturyzacją oddziałów. - Polega ona na optymalizacji liczby łóżek związanej z dostosowaniem do faktycznych potrzeb - wyjaśnia Jeremi Karwowski, rzecznik szpitala.

W ramach tych działań szpital wygasza jeden z dwóch istniejących oddziałów neurologii. Każdy z nich miał do tej pory po 43 łóżka. - Teraz będzie istniał jeden oddział z 49 łóżkami na czwartym piętrze - dodaje rzecznik prasowy.

To nie koniec zmian w szpitalu przy Abramowickiej. Na piąte piętro zostanie przeniesiony oddział psychogeriatrii. - Zwiększy się liczba łóżek z 26 do 30 - zaznacza Karwowski.

A do budynku M, w którym dotychczas działał oddział psychogeriatrii wprowadzi się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Psychiatryczny z Łysołaj. Będzie miał 78 miejsc. - Konieczne było przeniesienie ośrodka do Lublina, ponieważ mieścił się w starym budynku, który jest pod opieką konserwatora zabytków. Również przepisy sanitarno-epidemiologiczne wymagały od nas zmian. Lokalizacja w Lublinie będzie lepsza również z powodów logistycznych, bo dotychczas musieliśmy inwestować w transport pacjentów na badania, czy w dowóz jedzenia - wyjaśnia rzecznik.

Podkreśla jednocześnie, że zmiany podyktowane są obserwacjami dotyczącymi obłożenia łóżek w szpitalu. - Nie ma żadnych obaw, że kolejki się wydłużą albo pacjenci zostaną pozbawieni opieki medycznej. Są to przemyślane ruchy tak, aby podnieść jakość usług - zapewnia Karwowski.

Specjaliści zauważają, że psychiatria powinna kłaść większy nacisk na osoby starsze.

- Wciąż bagatelizujemy problemy natury psychicznej u seniorów. Mówię o zespołach otępiennych, depresji, zaburzeniach snu. Dlatego psychogeriatria będzie coraz bardziej potrzebna - mówi lek. med. Maria Laskowska-Szczęśniak, geriatra.


Bieg Chęć na Pięć w Lublinie. Do mety dotarło 735 zawodników. OGLĄDAJ ZDJĘCIA BIEGACZY
Rekonstrukcja pacyfikacji dawnej FSC przy ul. Mełgiewskiej w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (ZDJĘCIA i WIDEO)
Tak Lublin przygotowuje się do Bożego Narodzenia, czyli gwiazdki na Starym Mieście (ZDJĘCIA)
Strażacy z OSP w woj. lubelskim dostali nowe wozy. Kosztowały 32 miliony (ZDJĘCIA)
Prawda czy fałsz. Jak dużo wiesz o Lublinie (QUIZ)

Jesteśmy też w serwisie INSTAGRAM. Obserwuj nas!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski