Znakomite wystepy lubartowskich taekwondeków w zawodach Grand Prix Polski. Zobacz zdjęcia

W Pruszczu Gdańskim zostały rozegrane zawody z cyklu Grand Prix Polski w taekwon-do. Znakomity występ zanotowali reprezentanci MKS Lewart AGS Lubartów, stając wielokrotnie na podium w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został Marcin Wronowski, który wywalczył dwa złote medale – w układach III dan i w walkach do 68 kg. Lubartowianin ma w dorobku wiele medali mistrzostw świata i Europy, a także wielu innych prestiżowych imprez w kraju i za granicą.

W tym roku najważniejszą imprezą dla taekwondeków będą mistrzostwa świata seniorów i juniorów, które w dniach 6-12 września zostaną rozegrane w fińskim Tampere. W październiku planowany jest ponadto seniorski oraz juniorski czempionat Starego Kontynentu, a jego gospodarzem będzie hiszpańska La Nucia.

MEDALE ZAWODNIKÓW MKS LEWART AGS LUBARTÓW
ZŁOTE
Monika Wiater - w układach stopni mistrzowskich III Dan seniorek
Marcin Wronowski - w układach stopni mistrzowskich seniorów III Dan i walkach do 68 kg
Zuzanna Gadzała - w konkurencji technik specjalnych seniorek
Jakub Gadzała - w walkach seniorów w kategorii powyżej 85 kg i w układach stopni mistrzowskich I Dan seniorów