Znakomite występy reprezentantów województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski w sumo. Zobacz zdjęcia

Lubelski Sport
Ekipa Sokoła Lublin okazała się najlepsza w klasyfikacji drużynowej, zarówno wśród kadetek i kadetów materiały klubowe
W Pyrzycach zostały rozegrane mistrzostwa Polski kadetek i kadetów w sumo 2020. Znakomicie w imprezie zaprezentowali się przedstawiciele klubów z województwa lubelskiego, stając 11-krotnie na podium. W czempionacie wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników, reprezentujących ponad 30 klubów z całego kraju.

Po raz kolejny w tym roku znakomitą dyspozycję zaprezentowali reprezentanci ZTS Sokół Lublin. Podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców zdobyli osiem medali, w tym trzy złote. Lublinianie wygrali także klasyfikację drużynową, zarówno w rywalizacji kadetek, jak i kadetów. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Dominika Buss (60 kg, ALMS w Lublinie) i Regina Watras (63 kg, ALMS w Lublinie) oraz ich kolega klubowy - Ireneusz Głowacki (50 kg, ALMS w Lublinie).

Tytuły wicemistrzowskie przypadły z kolei Karolowi Ostrowskiemu (50 kg, ALMS w Lublinie) i Łukaszowi Wilkołazkiemu (75 kg, ZS Samochodowych w Lublinie), natomiast na najniższym stopniu podium stanęli: Aleksandra Zduńczuk (45 kg, XXVII LO w Lublinie), Wiktoria Chołodowska (65 kg, ALMS w Lublinie) oraz Konrad Mrozowicz (65 kg, ALMS w Lublinie).

- W rozegranych dodatkowo drużynowych mistrzostwach Polski kadetek trzecie miejsce zajęła drużyna ALMS Sokół Lublin, w składzie której znalazły się cztery uczennice klasy II PP z Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie: Wiktoria Chołodowska, Regina Watras, Dominika Buss oraz Klaudia Michalak. Z kolei w rywalizacji drużynowej chłopców, zespół Sokoła Lublin w składzie: Łukasz Wilkołazki, Sebastian Cieżko, Krystian Michna oraz Konrad Mrozowicz, uplasował się na siódmej pozycji. Wszyscy z nich są absolwentami klasy sportowej z lat 2018 i 2019 ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie - podkreśla Krzysztof Boryc, szkoleniowiec ZTS Sokół Lublin.

Udane występy podczas czempionatu w Pyrzycach zanotowali także reprezentantki Agrosu Zamość, zdobywając jeden złoty i dwa brązowe krążki. Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 50 kg została Agnieszka Iwan. Z dwoma brązowymi krążkami wróciła natomiast z Pyrzyc jej koleżanka klubowa Małgorzata Muca. Zamościanka była trzecia w swojej kategorii wagowej powyżej 70 kg oraz open. Agros był reprezentowany również przez sumitów. Jakuba Jóźwiak, walczący w wadze do 85 kg zajął 12 miejsce oraz 24 pozycję w open, zaś Jakuba Flak w swojej kategorii wagowej 65 kg, został sklasyfikowany na 12 miejscu.