Znakomity występ młodych pływaków z Lubelszczyzny podczas mistrzostw Polski w Opolu i Lublinie

materiały klubowe
W dniach 13-15 grudnia zostały rozegrane pływackie mistrzostwa Polski w kategoriach 15 i 16 lat. Czempionat 15-latków odbył się w Opolu, natomiast 16-latkowie rywalizowali na basenie Aqua Lublin. W opolskim czempionacie reprezentanci naszego regionu zdobyli pięć medali, zaś w lubelskiej imprezie stawali aż 11-krotnie na podium.

W Opolu cztery medale padły łupem ekipy Orki Zamość. Mistrzynią kraju na dystansie 200 m klasycznym została Klaudia Malec, a wicemistrzynią Julia Bednarz na 400 m zmiennym. Brązowe krążki wywalczyły jeszcze żeńskie sztafety Orki na dystansach 4x100 i 4x200 m stylem dowolnym. Na najniższym stopniu podium w wyścigu na 200 m grzbietem stanęła ponadto Aleksandra Wiśniewska z AZS UMCS Lublin.

Z kolei w mistrzostwach na basenie Aqua 5-krotnie na podium stawali przedstawiciele AZS UMCS, a po 3 razy reprezentanci UKS Wodnik Krasnystaw i Narwala Międzyrzec Podlaski.

Fantastyczny występ zanotowała Martyna Piesko z AZS UMCS, która nie miała sobie równych w wyścigach na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym. Lublinianka za wyścig na 50 m zdobyła 777 oczek, co zagwarantowało jej tytuł najlepszej zawodniczki zawodów w Kozim Grodzie. Tytuł wicemistrzowski na 400 m zmiennym przypadł zaś jej koledze klubowemu Adamowi Mrozowi, a brąz na tym samym dystansie wywalczył Jan Adamczyk.

Trzy medale z Lublina przywiózł z kolei Norbert Zacharzyński. Pływak z Krasnegostawu został mistrzem kraju na 200 m klasycznym oraz był trzeci na 50 i 100 m stylem klasycznym. Trzy krążki przypadły ponadto międzyrzeczaninowi Jakubowi Jakimiakowi, który zdobył tytuły wicemistrzowskie na dystansach 100 i 200 m dowolnym oraz brązowy medal na dystansie 50 m, tym samym stylem.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0