Znakomity występ zapaśniczek z Lubelszczyzny podczas MP juniorek

Zapaśniczki z Lubelszczyzny wywalczyły dziesięć medali, podczas mistrzostw Polski juniorek, rozegranych w sobotę, 28 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Znakomity występ zanotowały zawodniczki Cementu Gryfa Chełm, stając aż czterokrotnie na najwyższym stopniu podium. Mistrzyniami Polski zostały: Angelika Dytrych (kategoria 44 kg), Karolina Krawczyk (55 kg), Karolina Wieczerza (59 kg), oraz Aleksandra Janik (72 kg).

Chełmianki dorzuciły jeszcze trzy krążki w zamojskim czempionacie. Srebro przypadło bowiem Klaudii Szafrańskiej (44 kg), natomiast z brązu cieszyły się Ilona Sobczyńska (51 kg) i Marlena Synówka (72 kg).

Pozostałe medale były dziełem gospodyń, zapaśniczek Agrosu Zamość. Tytuł wicemistrzyni kraju wywalczyła Magdalena Chruściel (63 kg) i Kinga Darmochwał (67 kg), zaś na najniższym stopniu podium, stanęły Karolina Berdak (55 kg).

W klasyfikacji drużynowej mistrzostw, zdecydowane zwycięstwo odniosła ekipa Cementu Gryfa Chełm, gromadząc 98 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowane zostały zawodniczki zamojskiego Agrosu (54 pkt.), natomiast na trzecim Dąb Brzeźnica (51 pkt.).