Znowu problem ze śmieciami i znowu są to Bronowice

Sławomir Skomra
Małgorzata Genca
Pełen śmietnik i smród rozkładających się odpadków tak wielki, że nie da się otworzyć okna. To kolejny przypadek z Bronowic.

Gdybyśmy mieli pieczątkę z napisem „załatwione”, to przybilibyśmy ją w tym miejscu. Chodzi o odbiór śmieci z posesji przy ul. Biłgorajskiej 22 na Bronowicach (nie pierwszy raz piszemy o śmieciach w tej dzielnicy).

Ale od początku. W tym sektorze do 1 lipca śmieci odbierała firma Suez Wschód. Teraz robi to Kom-Eko.

- Pojemniki nie są opróżniane od dwóch tygodni - alarmuje pani Jadwiga. - Jeszcze jakoś upychamy w nich worki, ale z trudem. Najgorszy jest ten fetor. Co gorsza śmieci przyciągają stada much i szczury - opowiada kobieta i dodaje, że sama jeszcze jakoś by wytrzymała te uciążliwości, ale jej mąż właśnie wraca do domu ze szpitala po leczeniu onkologicznym.

- Upał, zaduch a nie ma jak okna otworzyć, bo smród wlatuje - narzeka pani Jadwiga.

Pieczątka „załatwione” należy się, bo jak tylko o sprawę zapytaliśmy ratusz ten odpowiedział: - Odpady, które nie zostały odebrane zostaną odebrane interwencyjnie - zapewnia Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego miasta.

Zastrzega jednak, że musiał to być jednorazowy przypadek i na pewno śmieci nie czekały na odbiór dwa tygodnie. Być może w terminie odbioru opadów nie miał kto wpuścić firmy śmieciowej na posesję.

- Firma ustaliła już rozwiązanie takich sytuacji z administracją budynku - dodaje urzędniczka.

Ratusz odbiera podobne zgłoszenia o zalegających śmieciach. Zamieszanie wynika z tego, że od lipca częściowo zmieniły się firmy zajmujące się poszczególnych sektorach miasta (Lublin podzielony jest na siedem).

- Dzielnica Bronowice jest właśnie takim rejonem. Nie ma jednak reguły, ani jednej dzielnicy, z której jest najwięcej zgłoszeń. Są to zwykle kwestie logistyczne do ustalenia pomiędzy firmą a właścicielem nieruchomości, zarządcą czy administracją - zaznacza Mazurek- Podleśna.

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

i
info
a ty uwielbiasz zapachy zunia trollu?
ś
śmieciarz
a ten obrotny nie może przekazać"interesu" swoim ulubioym deweloperom ?
F
Filip
Powiedziałbym "Jakie miejsce takie porządki".

Dość dawno tam nie byłem bo nie było po co, ale wtedy Bilgorajska i okolice to było miejsce gdzie jedyny samochód, jaki się pojawiał to radiowóz.
G
Gość
taki POrządek.
**
pod Ratusz, mam z nimi umowę............ i zażądam zwrotu kosztów....
l
lu
spokojnie, to tylko fetor wydzielany przez takich żałosnych trolli jak ty
J
Janosik
Z ulicy przy, której mieszkam Kom-Eko już nie odbiera od dwu tygodni odpadów Bio, a mam umowę z miastem, więc w poniedziałek wykipruję cały ten bajzel na ul. Zana pod wydziałem ochrony środowiska (jak nie mogą wyegzekwować podpisanej umowy z Kom-Eko). A Kom-Eko jak nie daje rady z rzetelnym wywiązywaniem się z umowy to kiego grzyba bierze tyle rejonów wiedząc, że nie wydoli.
E
Emil
A smród wybija coraz wiekszy
q
qwerty
d*** z tymi smieciami tera
Dodaj ogłoszenie