Zrobili, co do nich należało. Awans Motoru w Fortuna Pucharze Polski

Trzecioligowa Polonia Środa Wielkopolska nie stanowiła kłopotu dla piłkarzy lubelskiego Motoru. Podopieczni trenera Stanisława Szpyrki pewnie zameldowali się w 2. rundzie Pucharu Polski.

Faworyzowany zespół z Lublina od początku przeważał w spotkaniu rozgrywanym na terenie rywala. Żółto-biało-niebiescy udokumentowali ten fakt w 10. minucie spotkania. Rzut karny na raty wykorzystał Marcel Gąsior (0:1).

Kilkanaście minut później, po kolejnym stałym fragmencie gry, Motor znowu trafił do siatki Przemysława Frąckowiaka. Tym razem przyjezdni cieszyli się po skutecznie rozegranym rzucie rożnym. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Zbiciak.

Wynik nie uległ już zmianie ani do przerwy, ani do ostatniego gwizdka pojedynku. Okazję ku temu jednak były. Zdecydowanie więcej mieli ich lublinianie, ale gola mogli też zdobyć miejscowi.

Rywala w 3. rundzie żółto-biało-niebiescy poznają już w piątek. Losowanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Polonia Środa Wielkopolska – Motor Lublin 0:2 (0:2)

Bramki: Gąsior (10), Zbiciak (22)

Polonia: Frąckowiak – Skrobosiński, Wujec, Buczma (90 Kultys), Witkowski (65 Łasocha), Walczak (77 Michalak), Kluczyński (46 Pawlak), Giełda, Bartkowiak, Milachowski (77 Maślanka), Drame. Trener: Przemysław Otuszewski

Motor: Furman – M. Król (46 Lis), Zbiciak, Szarek, Staszak, Wójcik, Rudol Kusiński (62 Bednarczyk), Gąsior (72 Sędzikowski), Kosior (72 Jagodziński), Kahsay (46 Szuta). Trener: Stanisław Szpyrka

Żółte kartki: Wujec – Staszak, Lis, Rudol, Bednarczyk, Jagodziński

Sędziował: Piotr Pazdecki (Koszalin)