Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZTM Lublin i komunikacja podmiejska: Ankieterzy w autobusach przepytują pasażerów

Małgorzata Szlachetka
Małgorzata Genca
Pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej Lublin - Świdnik w najbliższych dniach mogą w nich spotkać ankieterów Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. To część badania dotyczącego linii podmiejskich. ZTM chce wiedzieć, ile osób z nich korzysta, jakie bilety kasują i w których godzinach jeżdżą liniami nr 5, 35 i 55.

- 17 kwietnia zostały przeprowadzone badania na linii nr 35, w środę trwają badania na linii nr 5, natomiast w czwartek na linii nr 55. Zostaną powtórzone w następnym tygodniu: linia nr 35 – w dniu 24 kwietnia, linia nr 5 – 25 kwietnia, a linia nr 55 – 26 kwietnia - wylicza Anna Zalewska z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W rolę ankieterów wcielili się pracownicy ZTM w Lublinie. Mają oni m.in. sprawdzać, ile osób jeździ autobusami z Lublina do Świdnika, na których przystankach te osoby wsiadają i wysiadają. Pasażerowie będą też pytani o to, jakie bilety kasują i czy korzystają z biletów okresowych.

Jak brzmią przykładowe pytania z ankiety? Czy przysługuje Panu/Pani uprawnienie do ulgowych lub bezpłatnych
przejazdów komunikacją miejską - jeśli tak, to z jakiego tytułu? W jakiej gminie Pan/Pani mieszka? Jaki jest Pana/Pani cel podróży? (np. praca, szkoła, rozrywka). Do którego miejsca Pan/Pani podróżuje? (pytanie ma na celu określenie, czy dana osoba się przesiada). Z jakich linii Pan/Pani skorzystał/a w dniu wczorajszym? (pytanie do posiadaczy biletów okresowych).

- Te informacje są istotne również dla sąsiednich gmin, które dokładają się do kosztów komunikacji podmiejskiej. Chcemy zaktualizować dane na temat przejazdów i liczby pasażerów, które obecnie posiadamy - zaznacza Anna Zalewska. Dodając, że ZTM ma również w planach przeprowadzenie podobnych badań w innych liniach podmiejskich. Nie tylko tych, które kursują między Lublinem, a Świdnikiem.

- Na mocy porozumień międzygminnych komunikacja miejska w Lublinie funkcjonuje we wszystkich gminach sąsiednich, z wyjątkiem gminy Strzyżewice - zaznacza Anna Zalewska z ZTM Lublin.

Ile sąsiednie gminy dokładają się do komunikacji miejskiej w Lublinie? Dane na ten temat podał nam ZTM W Lublinie.

Miasto Świdnik – linie nr 5, 35, 55 i linia nocna N2 – prognozowana dopłata gminy do lubelskiej komunikacji miejskiej w 2018 r. to około 950 tys. zł
Gmina Mełgiew – linia nr 5 - prognozowana dopłata gminy do lubelskiej komunikacji miejskiej w 2018 r. to około 142 tys. zł
Gmina Głusk – linie nr 3, 17, 35 i 73 - prognozowana dopłata gminy do lubelskiej komunikacji miejskiej w 2018 r. to około 518 tys. zł
Gmina Jastków – linie nr 18, 20, 30 i 33 - prognozowana dopłata gminy w 2018 r. to około 802 tys. zł
Gmina Wólka – linie nr 2, 5, 22, 52 i 74 - prognozowana dopłata gminy w 2018 r. to około 668 tys. zł
Gmina Niedrzwica Duża - linia nr 8 - prognozowana dopłata gminy w 2018 r. to około 80 tys. zł
Gmina Niemce - linie nr 4, 24, 44 i 74 - prognozowana dopłata gminy w 2018 r. to około 133 tys. zł
Gmina Konopnica – linie nr 12, 54, 78, 79 i 85 - prognozowana dopłata gminy w 2018 r. to około 827 tys. zł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski