ZUS 22.09.2021. Sprawdź najnowsze wiadomości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Newsroom 360
Newsroom 360
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze Łukasz Kaczanowski
22.09.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "@michalprotaziuk Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane. ".

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czyli ZUS, powstał w 1934 roku. Jego zadaniem jest pobieranie składek m.in. na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, a następnie przyznawanie odpowiednich świadczeń. Zarówno wysokość składek, jak i przyznawanych później świadczeń mogą nieznacznie zmieniać się co roku. Na twitterowym koncie ZUS znajdziesz m.in. informacje na temat świadczeń, które mogą Ci przysługiwać.

Najnowsze informacje z ZUS-u: 22.09.2021

@michalprotaziuk Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


💬 #Podatki nie istnieją „same dla siebie”. Są po to, by finansować aktywność państwa i zapewniać godne warunki życia obywatelom - podkreślił @PawelJaroszek, wiceprezes #ZUS, w panelu „System podatkowy w Polsce – dokąd zmierzamy?” na @EECKatowice.

#EKG #EEC #Katowice https://t.co/dyJCadHMWy


@bezprawnik Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


@firmablog Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


@GoWieslaw Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


@Elatte1 Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


@JanuszCichy @BIPolska Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


@romanskimarian @BIPolska Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


@agraffka2 Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


@A_Zajaczkowskaa Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


@IreneuszSiwiec @BIPolska Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


@BIPolska Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


🧑‍🎓#Studenci, pobieracie rentę rodzinną z #ZUS❓

🗓️ Do końca października musicie dostarczyć do nas zaświadczenia z uczelni, że dalej się uczycie i wniosek o wypłatę świadczenia.

#Renta przysługuje pod warunkiem nauki, więc o jej przerwaniu też trzeba powiadomić ZUS.

#studia https://t.co/aMBbuxCsKD


@vvosiu @RadiowaJedynka Z nowych tablic mogą skorzystać osoby, które przechodzą na emeryturę od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r. i do nich należy decyzja o wyborze momentu skorzystania ze świadczenia. Podobnie ma się sytuacja z pracującymi emerytami.


RT @krzes_sajewicz: - Nowy system emerytalny premiuje dłuższą pracę. Już teraz widać, że coraz więcej osób wstrzymuje się z przejściem na e…


@DoRzeczy_pl Prosimy o zmianę tytułu, bo nie oddaje sensu słów prezes ZUS. O podatkach (i składkach) mówiła w kontekście wszystkich systemów świadczeniowych w państwie, a nie samego ZUS.


💰Przeciętne świadczenie emerytalno-rentowe w pierwszej połowie 2⃣0⃣2⃣1⃣ r. wyniosło 2 524,37 zł i było wyższe o 7% niż rok wcześniej.

Na wysokość świadczeń wpłynęła przede wszystkim waloryzacja. W tym roku jej wskaźnik wyniósł 104,24%.
#daneZUS

Więcej⬇️
https://t.co/agSiahMw8x


@SylwiaWjcik13 Przy obliczaniu emerytury w maju 2021 roku kwotę składek z subkonta (zwaloryzowaną rocznie za 2019 rok) waloryzuje się kwartalnie tylko za I, II, III i IV kwartał 2020 roku.


@SylwiaWjcik13 @wnppl @EECKatowice 2/2 Z tym że w podstawie wymiaru emerytury docelowej nie uwzględnia się zwiększeń uzyskanych w wyniku waloryzacji kwartalnych przeprowadzonych w celu obliczenia dotychczasowej emerytury z FUS.


@SylwiaWjcik13 @wnppl @EECKatowice 1/2 Jeśli ta osoba przeszła na emeryturę w maju 2021 roku, to ostatnia roczna waloryzacja jest za rok 2019. Tak ustaloną kwotę waloryzujemy za I, II, III i IV kwartał 2020 roku.


ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Wideo

Materiał oryginalny: ZUS 22.09.2021. Sprawdź najnowsze wiadomości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie