Zwycięska inauguracja trzecioligowego sezonu na Wieniawie. Lublinianka pokonała Wisłę Sandomierz (ZDJĘCIA)

Po kilkuletniej przerwie piłkarze Lublinianki powrócili na trzecioligowe boiska. W pierwszym meczu sezonu beniaminek z Lublina po dobrym meczu pokonał na Wieniawie Wisłę Sandomierz 2:0.

Trener Robert Chmura na inaugurację sezonu nie mógł skorzystać z najbardziej doświadczonego zawodnika, Tomasza Brzyskiego. To pokłosie czerwonej kartki, którą 40-letni piłkarz otrzymał w ostatnim spotkaniu poprzedniego sezonu. Brzyski obejrzał mecz z wysokości trybun w towarzystwie… trenera. Robert Chmura także bowiem nie mógł poprowadzić drużyny z ławki i to również konsekwencja czerwonej kartki otrzymanej pod koniec rozgrywek czwartej ligi. Pierwszego szkoleniowca „zielono-biało-czerwonych” zastąpił Łukasz Harbuz.

Na boisko wybiegła poważnie przemeblowana jedenastka drużyny z Wieniawy. W wyjściowym składzie pojawili się m.in. wypożyczeni z Motoru Lublin, Marcin Michota oraz Sebastian Rak. Zwycięstwo Lubliniance zapewnili natomiast Mateusz Majewski, który po kilku latach wrócił do drużyny oraz Michał Paluch. Obie bramki padły w drugiej połowie.

Ale już przed przerwą gospodarze mieli kilka okazji, które mogły zakończyć się celnym strzałem. Brakowało jednak ostatniego podania lub większej precyzji. Lublinianka była jednak stroną przeważającą. Goście skupili się na defensywie i szukaniu swoich szans w kontratakach.

Pięć minut po wznowieniu gry kibice Lublinianki zerwali się ze swoich miejsc. Akcja zapoczątkowana wyrzutem z autu, a następnie dośrodkowaniem zakończyła się strzałem głową Majewskiego. Bramkarz Wisły jedynie wzrokiem odprowadził piłkę.

W 58. min. Majewski miał szansę podwyższyć, ale niewiele mu zabrakło, żeby przeciąć dośrodkowanie Wiktora Makowskiego. W 74. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Piotr Chodziutko i pewnie sam nie wie, jak to możliwe, że z najbliższej odległości nie trafił do siatki.

Co nie udawało się we wcześniejszych akcjach, powiodło się w 77. minucie. Szybki atak Lublinianki i tym razem w roli podającego wystąpił Majewski, który zatrzymał się w polu karnym, popatrzył i dostrzegł Michała Palucha. Przy drugim z lubelskich napastników nie było obrońcy, a dokładne podanie wykorzystał oddając piękny strzał z woleja.

Lublinianka – Wisła Sandomierz 2:0 (0:0)
Bramki: Majewski 50, Paluch 77

Lublinianka: Krupa – Michota, Chodziutko, Myszka, Świech, Makowski (81 Janaszek), Baran, Futa, Kalita (61 Rak), Majewski, Paluch (85 Miśkiewicz). Trener: Łukasz Harbuz

Wisła: Polit – Persak, Sudy, Krajewski, Wódz (83 Bednarz), Partyka, Kuzior, Janik (63 Kałaska), Ferens, Zięba, Stępień (60 Więcek). Trener: Jarosław Pacholarz

Żółte kartki: Rak, Świech – Persak

Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów)