Zwycięstwa drużyn z województwa lubelskiego w 7. kolejce rozgrywek Ligi Centralnej

szupti
Ekipa AKPR AZS-AWF Biała Podlaska po triumfie z przemyślanami plasuje się nadal na pozycji wicelidera Ligi Centralnej AZS-AWF Biała Podlaska
Za nami 7. kolejka rozgrywek Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. AKPR AZS-AWF Biała Podlaska pokonał u siebie Orlen Upstream SRS Przemyśl 35:26, natomiast KPR Padwa Zamość wygrała wyjazdowe starcie z ekipą Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź 31:20.

Problemów z triumfem nie miał wicelider z Białej Podlaskiej, który już do przerwy wypracował sobie sześć bramek zaliczki w potyczce z przemyślanami. Po zmianie stron błyskawicznie zrobiło się 22:12. Z kolei w 40. minucie akademicy zanotowali największą przewagę w tym starciu, wychodząc po rzucie Filipa Lewalskiego na 12-bramkowe prowadzenie (26:14).

Swoją "cegiełkę” do okazałego zwycięstwa gospodarzy dołożył bramkarz Łukasz Adamiuk, który obronił dwa rzuty karne. Obie interwencje przedzieliło jubileuszowe, bo setne trafienie w barwach bialskiego klubu, Bartłomieja Mazura.

W następnej kolejce bialczanie zmierzą się 19 listopada na wyjeździe ze Stalą Gorzów Wielkopolski.

AKPR AZS-AWF Biała Podlaska – SRS Przemyśl 35:26 (18:12)
AKPR AZS-AWF: Kwiatkowski, Adamiuk, Wiejak – Ziółkowski 6, Niedzielenko 6, Maksymczuk 5, Stefaniec 5, Łazarczyk 4, Antoniak 3, Mazur 2, Szendzielorz 2, Kozycz 1, Lewalski 1, Baranowski, Kandora, Tarasiuk. Kary: 12 min. Trener: Marcin Stefaniec

W ostatniej kolejce przełamała się w końcu zamojska Padwa, odnosząc pierwsze ligowe zwycięstwo w kampanii 2022/23. Żółto-czerwoni zainkasowali komplet punktów, pokonując pewnie na wyjeździe Grot Blachy Pruszyński Anilanę Łódź 31:20. Tytuł najlepszego gracza zwycięzców przypadł Tomaszowi Fugielowi.

– Cieszymy się bardzo, gdyż nie tylko zdobyliśmy pierwsze punkty, ale na dodatek uczyniliśmy to w stylu, który daje duże nadzieje na przyszłość – podkreśla Wiesław Puzia, drugi trener Padwy.

– Od pierwszych minut byliśmy konsekwentni z tyłu, a przede wszystkim graliśmy skutecznie. Ataki były budowane cierpliwie, zgodnie z tym, co sobie zakładaliśmy. Bardzo pomógł nam także Krzysiek Kozłowski w bramce. Być może z boku wyglądało to na łatwe zwycięstwo, ale zwrócę uwagę, że dwóch naszych graczy, Kuba Kłoda i Łukasz Szymański nie dograli spotkania do końca ze względu na kontuzje głowy – dodaje.

W 8. kolejce Ligi Centralnej zamościanie zagrają w Przemyślu z Orlenem Upstream SRS Przemyśl. Potyczkę zaplanowano 19 listopada o godz. 16.

KPR Padwa Zamość – Grot Blachy Pruszyński Anilanę Łódź 20:31 (11:20)
Padwa: Gawryś, Kozłowski – K. Adamczuk 5, Mchawrab 5, Bączek 4, Orlich 4, T. Fugiel 3, Małecki 3, Olichwiruk 3, Sz. Fugiel 2, Szymański 2, Bajwoluk, Obydź, Kłoda, Puszkarski, Pomiankiewicz. Kary: 8 min. Trener: Zbigniew Markuszewski

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani