Zwycięstwo futsalistów AZS UMCS Lublin z Remedium Hybryd Pyskowice

Marek Jedynak
W przedostatnim meczu pierwszej ligi futsalu AZS UMCS Lublin pokonał w hali Globus Remedium Hybryd Pyskowice 3:2. Zwycięskie bramki akademicy strzelili w ostatnich minutach spotkania.

Niedzielny pojedynek w hali Globus dobrze rozpoczęli gospodarze. Na początku meczu wykazali się sporą skutecznością pod bramką zespołu z Pyskowic zdobywając gola już w 4. minucie. Strzelcem bramki otwierającej starcie był Mateusz Szafrański.

Po udanej akcji akademicy konsekwentnie dążyli do zdobycia drugiego gola i coraz bardziej nękali drużynę z Pyskowic, korzystając z możliwości ataku pozycyjnego. Goście natomiast ograniczali się do groźnych kontr. Dalsza faza spotkania to wyrównane starcie z atakami z obydwu stron. W końcówce pierwszej połowy mogliśmy zaobserwować ambitne próby strzeleckie w wykonaniu zawodników AZS.

W drugiej odsłonie to goście zaczęli dochodzić do głosu. Zdecydowana przewaga drużyny z Pyskowic oraz przejęta inicjatywa w konstruowaniu akcji przyniosły zamierzony skutek. W 22. minucie sytuację na gola zamienił w zespole gości Brysz. Przyjezdni nie odpuszczali drużynie Artura Gadzickiego zdobywając w 28. minucie bramkę dającą przewagę w meczu. Strzelcem gola był Rymaszewski.

Trener akademików bardzo szybko zareagował na sytuację swoich podopiecznych i wziął czas. Po przerwie gra AZS wyglądała nieco lepiej. Zawodnicy gospodarzy konsekwentnie dążyli do zdobycia wyrównującego gola.

Niespodziewanie końcówka była bardzo efektowna w wykonaniu całego zespołu. Akademicy wrócili z dalekiej podróży zdobywając w końcowych dwóch minutach trafienia na wagę zwycięstwa. Autorami dwóch goli z 38. i 39. minuty został Wojciech Boniaszczuk.

AZS UMCS Lublin – Remedium Hybryd Pyskowice 3:2 (1:0)
Bramki: Szafrański 4, Brysz 22, Rymaszewski 28, Boniaszczuk 38, 39
AZS UMCS: Górski, Ławicki, Boniaszczuk, Mietlicki, Fularski, Hajkowski, Ostrowski, Wankiewicz, Szafrański, Tarkowski, Kozieł, Walenciuk. Trener: Artur Gadzicki