Zwycięstwo i porażka drużyn z województwa lubelskiego na inaugurację zmagań w II lidze siatkówki kobiet

Siatkarki AZS-AWF Biała Podlaska udanie zainaugurowały zmagania w II lidze materiały klubowe
W sobotę, 26 września zostały zainaugurowane rozgrywki II ligi siatkówki kobiet. Bardzo dobrze ligowe zmagania rozpoczęły rywalizujące w grupie 2 siatkarki AZS-AWF Biała Podlaska, pokonując przed własną publicznością BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:1 (23:25, 25:21, 25:16, 25:17). Porażkę zanotowała natomiast występująca w grupie 4 ekipa AZS UMCS Lublin, ulegając u siebie rezerwom San-Pajdy Jarosław 1:3 (17:25, 25:22, 17:25, 15:25).

Bialczanki podejmowały jedną z czołowych drużyn ligowych, które w ostatnich trzech sezonach zajmowały czołowe miejsca w końcowych klasyfikacjach. Akademiczki natomiast do drugoligowego grania powróciły po kilkunastu latach. Bialski beniaminek nie przestraszył się jednak bardziej doświadczonych rywalek, inkasując w premierowym starciu komplet trzech punktów.

Pierwszy set zakończył się co prawda wygraną białostocczanek 25:23, ale w kolejnych górą były już gospodynie. Druga odsłona meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza i to AZS-AWF początkowo prezentował się lepiej. Różnica polegała tylko na tym, że miejscowe okazały się lepsze w przekroju całego seta. Dobra gra na przyjęciu pozwalała skutecznie punktować przyjezdne i w efekcie zespół z Białej Podlaskiej wygrał tę partię 25:21, wyrównując stan pojedynku na 1:1.

W kolejnych partiach obraz gry był podobny. Bialskie siatkarki pewnie i skutecznie kończyły swoje akcje. Kilka ataków rywalek zatrzymał blok gospodyń, a do tego bialczanki podbiły sporo piłek w obronie. O przewadze miejscowych doskonale świadczą wyniki. 25:16 w trzecim, oraz 25:17 w czwartym i zarazem ostatnim secie sobotniej konfrontacji.

Z kolei od porażki rozpoczęły sezon siatkarki AZS UMCS Lublin, ulegając rezerwom San-Pajdy Jarosław. Pierwszy set to zupełna dominacja przyjezdnych, które górowały nad miejscowymi w zasadzie w każdym aspekcie. Znacznie inaczej wyglądała kolejna odsłona pojedynku, która była bardzo równa i lublinianki wygrały tę część meczu do 22. Trzeci i czwarty set to już zdecydowana dominacja jarosławianek.

‒ Tylko w jednym secie pokazaliśmy dzisiaj chęć walki. Pozostałe uciekły nam przez własne błędy i brak konsekwencji w założeniach taktycznych. Ale dzisiaj przyjechała do nas drużyna dobra, która wspomaga się pierwszoligowymi zawodniczkami. To było doskonale widać. Spodziewałem się, że wystąpi tu zdecydowanie młodsza drużyną. San-Pajda prezentuje siatkówkę na dobrym poziomie i myślę, że będzie w czołówce naszej grupy. My z kolei mamy jeszcze niekompletny skład. Czekamy aż będziemy wszyscy mogli zagrać i zaprezentować najlepszy poziom. Na pewno potrzebujemy czasu ‒ mówi Piotr Fijołek, trener AZS UMCS Lublin.

Kibice na meczu LUK Politechnika Lublin - Mickiewicz Kluczbo...

Słońce, piasek i siatkówka. Zobacz Amatorski Turniej Siatków...