Życiowy sukces Świątek. Polka awansowała do IV rundy Rolanda Garrosa!

Mateusz Skrzyński
Iga Świątek pokonała Monikę Puig i awansowała do IV rundy Rolanda Garrosa. Polska tenisistka wygrała 0:6, 6:3, 6:3. W następnej rundzie zmierzy się z Simoną Halep.

Zwycięstwo Świątek było najlepszym urodzinowym prezentem jaki mogła sobie wymarzyć. Wczoraj utalentowana tenisistka skończyła 18 lat. Sukces cieszy tym bardziej, że mecz od początku jej się nie układał. Świątek popełniała proste błędy i była nieco zagubiona, przegrywając pierwszego zeta do zera. - Wczoraj miałam trochę problemów zdrowotnych. Nie wiedziałam, czy będę w stanie przezwyciężyć je na korcie. Jak się rozruszałam to zrozumiałam, że za błędy odpowiada moja głowa. Wtedy wszystko potoczyło się inaczej. Bywam niecierpliwa, ale dziś to mój upór sprawił, że jestem w IV rundzie - tłumaczyła szczęśliwa Polka.

W następnym secie wyglądało to już znacznie lepiej, a z każdą kolejną piłką, Świątek była coraz pewniejsza. W dwóch następnych setach tenisistka z Warszawy nie dała już szans Portorykance. Po wygranej na twarzy 18-latki pojawiły się łzy szczęścia. - Zwykle jak płaczę po meczu to z powodu porażki. Teraz płakałam, choć jestem po prostu przeszczęśliwa. Nie umiem opisać, co się dzieje w mojej głowie - skomentowała na gorąco.

Dzięki wygranej Świątek nie tylko zagra w następnej rundzie z Simoną Halep. Zanotuje także znaczny awans w rankingu WTA, gdzie ze 104. miejsca przesunie się w okolice 65. pozycji. Sukces na kortach Rolanda Garrosa odbije się także na niej finansowo. Świątek zarobi 243 tys. euro - to więcej niż przez całą dotychczasową karierę.