Bayer Leverkusen uratował remis w meczu z VfB Stuttgart po golu w 97 minucie

Bartosz Głąb
Bayer Leverkusen celebruje zdobycie bramki w 97. minucie.
Bayer Leverkusen celebruje zdobycie bramki w 97. minucie. PAP/EPA
Bayer Leverkusen w meczu 31. kolejki Bundesligi zremisował z VfB Stuttgart 2:2. Bramkę dla Aptekarzy na wagę remisu w siódmej minucie doliczonego czasu gry zdobył Robert Andrich. Przed tygodniem w meczu przeciwko Borussii Dortmund zespół Xabiego Alonso również wyrównał w tej samej minucie gry. To 46. mecz bez porażki Bayeru Leverkusen.

VfB Stuttgart bliskie sprawienia sensacji. Nie z Bayerem Leverkusen takie numery

W sobotnie popołudnie zostało rozegrane hitowe spotkanie 31. kolejki Bundesligi. Nowy mistrz Niemiec zmierzył się na BayArena z walczącym o wicemistrzostwo VfB Stuttgart. W pierwszej połowie meczu w Leverkusen kibice bramek nie oglądali, ale piłkarze wynagrodzili to im po przerwie.

W 47. minucie wynik otworzył Chris Fuhrich. Gospodarze zdrzemnęli się w obronie dzięki czemu przed znakomitą szansą stanął Jamie Leweling. Jego uderzenie na słupek sparował Lukas Hradecky, ale do piłki dopadł Fuhrich i wpakował ją do pustej bramki.

Zaledwie 10 minut później goście prowadzili już różnicą dwóch bramek. Ponownie obrona Bayeru zachowała się bardzo nieporadnie, z czego skorzystał Deniz Undav. Snajper Stuttgartu sytuacyjnym uderzeniem podwyższył na 2:0.

VfB Stuttgart prowadził 2:0 z Bayerem Leverkusen.
VfB Stuttgart prowadził 2:0 z Bayerem Leverkusen. PAP/EPA

Bayer Leverkusen znowu to zrobił. Wyrównująca bramka w 97. minucie

Aptekarze szybko rzucili się do odrabiania strat. Bramkę kontaktową w 61. minucie zdobył Amine Adli, a chwilę później Alexander Nubel popisał się dwiema fantastycznymi interwencjami, ratując swój zespół przed stratą drugiego gola.

Jeszcze bliżej wyrównania Bayer był w 78. minucie. Tym razem Odilon Kossounou wpakował piłkę do bramki gości, ale sędzia Felix Zwayer po analizie w systemie VAR dopatrzył się pozycji spalonej.

Gdy wydawało się, że VfB Stuttgart będzie drużyną, która przerwie serię Bayeru trwającą już 11 miesięcy, w 97. minucie do siatki przyjezdnych trafił Robert Andrich. Aptekarze zanotowali tym samym 46. mecz bez porażki z rzędu.

31. kolejka Bundesligi. Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 2:2 (0:0)

• Bramki: 61' Amine Adli, 90+7' Robert Andrich, - 47' Chris Fuhrich, 57' Deniz Undav.
  • Żółte kartki: E.Papacios, O.Kossounou, R.Andrich, P.Hincapie, - D.Undav, E.Millot, S.Mittelstadt.
  • Stadion: BayArena (Leverkusen)
  • Sędzia: Felix Zwayer
Xabi Alonso (trener Bayeru Leverkusen).
Xabi Alonso (trener Bayeru Leverkusen). PAP/EPA

Bayer Monachium umocnił się na pozycji wicelidera. Borussia Dortmund rozbita przez RB Lipsk

We wcześniejszych spotkaniach odbyły się dwie bardzo ciekawe rywalizacje. Bayern Monachium pokonał na Alianz Arena ekipę Eintrachtu Frankfurt 2:1. Obie bramki dla Bawarczyków zdobył Harry Kane, który ma na swoim koncie już 35. trafień w rozgrywkach Bundesligi. Do końca sezonu pozostały 3 kolejki.

Kane niebezpiecznie zbliżył się do rekordu Lewandowskiego. Ile bramek musi strzelić?

W innym meczu RB Lipsk niespodziewanie rozbił u siebie Borussię Dortmund4:1. Taki wynik oznacza, że BVB w ligowej tabeli traci już 5 punktów do plasującego się na 4. miejscu w lidze zespołowi z Lipska. Być może dortmundczycy skupiają się już na środowy półfinał Ligi Mistrzów, w którym zagrają z francuskim PSG.

Harry Kane strzelił kolejne 2 gole w Bundeslidze.
Harry Kane strzelił kolejne 2 gole w Bundeslidze. Leonhard Simon / PAP
Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?