MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyjazdowe zwycięstwa drużyn z Lubelszczyzny w Lidze Centralnej. Padwa Zamość zagra baraż o awans do Orlen Superligi

(Szczypiorniści Padwy Zamość zwycięstwem w Łodzi zapewnili sobie udział w barażu o grę w Orlen Superlidze) Padwa Zamość
Drużyny z województwa lubelskiego odniosły wyjazdowe zwycięstwa w 29. kolejce Ligi Centralnej. Padwa Zamość pokonała Anilanę Łódź, natomiast AKPR AZS-AWF wygrał ze Stalą Gorzów 34:27.

Przez pierwszy kwadrans starcia w Łodzi zespoły grały bramka za bramkę (7:7). Za chwilę Padwa, po golach Mateusza Morawskiego i Karola Małeckiego, odskoczyła na 9:7. W 27. minucie, gdy łódzkiego golkipera pokonał Łukasz Szymański, przewaga zamościan wynosiła już cztery trafienia (14:10). W końcówce pierwszej połowy Anilana odrobiła nieco strat, rzucając dwa gole (12:14).

Miejscowi walczyli ambitnie i w 43. minucie dogonili żółto-czerwonych (20:20). Padwa odpowiedziała jednak szybko trzema bramkami z rzędu (23:20). Na pięć minut przed końcową syreną ekipa trenera Zbigniewa Markuszewskiego coraz wyraźniej zbliżała się triumfu (29:24). Gospodarze złapali jeszcze kontakt (28:29), ale zwycięstwo zamościan, w ostatniej minucie, przypieczętował Kamil Szeląg.

Punkty zdobyte w sobotnim meczu zapewniły zamojskiej drużynie udział w barażach o Orlen Superligę. Przeciwnika Padwy wyłoni mecz ostatniej kolejki: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Zagłębie Lubin. Przegrany w tym pojedynku zajmie trzynaste miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej i zagra barażowy dwumecz o grę w krajowej elicie z wicemistrzem Ligi Centralnej.

Anilana Łódź - KPR Padwa Zamość 28:30 (12:14)
Padwa: Gawryś, Kozłowski - Małecki 8, Morawski 4, Pstrąg 4, Szymański 4, Fugiel 3, Obydź 2, Szeląg 2, Adamczuk 1, Czerwonka 1, Olichwiruk 1, Bączek, Kłoda, Konkel, Maciąg. Kary: 12 min. Trener: Zbigniew Markuszewski

Z kompletu punktów cieszył się także AKPR AZS-AWF. W pierwszej połowie nic nie zapowiadało łatwego zwycięstwa bialczan, którzy w 18. minucie przegrywali 7:10. Od tej pory podopieczni trenera Marcina Stefańca zdobyli siedem goli z rzędu, kończąc premierową odsłonę przy prowadzeniu 14:10.

Po zmianie stron bialska drużyna nie zwalniała tempa i na jedną bramkę zdobytą przez Stal odpowiadała dwiema, wypracowując sobie sporą przewagę. Team z Gorzowa Wielkopolskiego nie był w stanie odrobić strat, przegrywając ostatecznie różnicą siedmiu trafień.

Budimex Stal Gorzów Wielkopolski - AKPR AZS-AWF Biała Podlaska 27:34 (10:14)
AZS-AWF: Kwiatkowski - Kozycz 7, Stefaniec 6, Grzenkowicz 4, Wojnecki 4, Lewalski 3, Mazur 3, Trela 2, Wierzbicki 2, Antoniak 1, Baranowski 1, Szendzielorz 1. Kary: 6 min. Trener: Marcin Stefaniec