Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. W proponowanych zmianach uwzględniona została możliwość wysyłki przez instytucje publiczne e-korespondencji do osób, które będą ją otrzymywać w tradycyjnej,
  Wiadomości

  Zmiana prawa. E-doręczenia mają zastąpić listy polecone. Kto...

  Zmiany zawarte w znowelizowanym Kodeksie Postępowania Cywilnego w zakresie doręczeń pism sądowych niestety nie idą w dobrym kierunku. Uzasadniona potrzeba przeciwdziałania często patologicznym sytuacjom spowodowanym tzw. fikcją doręczeń nie powinna być zastępowana rozwiązaniami, które mogą doprowadzić do znacznego wydłużenia i tak już nadmiernie przewlekłych postępowań sądowych.

 2. Enrique Diaz-Alvarez, analityk Ebury Polska
  Z kraju i ze świata

  Optymizm związany z Brexitem wsparł funta

  Ostatnie dni przyniosły umocnienie polskiego złotego oraz pozostałych walut rynków wschodzących. Jakie czynniki w najbliższym czasie mogą mieć wpływ na zachowanie rynku walutowego?

 3. Robert Burdach, Zarządzający Funduszami Akcji Generali Investments TFI
  Z kraju i ze świata

  Decyzja TSUE nie rozwiązała problemu sektora bankowego

  W zeszłym tygodniu rynki żyły orzeczeniem TSUE. Decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotycząca kredytów frankowych może przyczynić się do wzmocnienia negatywnego otoczenia rynkowego dla sektora bankowego w Polsce.

 4. Sąd Apelacyjny wskazał jedynie na dwa możliwe scenariusze: utrzymanie kredytu w PLN z oprocentowaniem dowolnie ustalonym przez strony albo istnienie
  Wiadomości

  Odfrankowienie kredytu po wyroku TSUE: 16.10.2019 r. Sąd Apelacyjny...

  W poniedziałek 14 października zapadł drugi już wyrok sądu w Polsce, którego skład orzekający odwołał się do niedawnego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sąd odfrankowił kredyt - uznając, że od początku był to kredyt złotowy, ale nie unieważnił umowy kredytowej. Sądowi, który będzie orzekał w sprawie rozliczeń stron - kredytobiorca i bank - pozostawił też kwestię ustalenia jak ma być oprocentowany odfrankowiony kredyt.

 5. Niedziele handlowe 2019. Sprawdź kalendarz niedziel handlowych i wolnych od handlu w 2019 roku
  Z regionu

  Kalendarz niedziel handlowych i niehandlowych 2019

  Niedziele handlowe 2019 KALENDARZ ONLINE. Od nowego roku niedzielne zakupy będą możliwe tylko raz w miesiącu (z dwoma wyjątkami). Przedsiębiorcy nie kryją przerażenia. Sprawdźcie, kiedy zrobicie zakupy w niedzielę! Przygotowaliśmy KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH na 2019 rok.