Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Umowa na czas określony: 20.02.2020 r Jak długo pracownik może być na nią zatrudniony ? Ile razy szef może podpisać z nami umowę terminową?
  Praca

  Jak długo pracownik może być zatrudniony na czas określony?

  Pracodawca, który potrzebuje pracownika, ale nie zamierza związać się z nim umową na stałe lub chce go sprawdzić, proponuje kandydatowi umowę na czas określony. Piszemy, jakimi prawami rządzi się taka umowa na czas określony.

 2. W pierwszej trójce najistotniejszych elementów przestrzeni biurowej znajdują się: własne biurko (61 proc.), możliwość ręcznego dostosowania temperatury
  Wiadomości

  Praca 2020. Teraz chcemy pracować w fajnym biurze a przynajmniej...

  Zdecydowana większość polskich pracowników liczy na możliwość pracy zdalnej przez co najmniej jeden dzień w tygodniu (86 proc.). Rekordziści chcieliby pracować poza biurem nawet 4 dni. Nie znaczy to jednak, że biuro przestaje mieć znaczenie. Wręcz przeciwnie, przestrzeń, której odwiedzanie staje się opcją a nie przymusem, musi przyciągać. Pracownicy swoje oczekiwania zaczynają od podstaw, czyli liczą na własne biurko, ale już na kolejnych miejscach znajdują się możliwość wpływu na otoczenie i dobrze wyposażona kuchnia.

 3. Zdaniem ekspertów walkę z nadwagą oraz otyłością społeczeństwa można wygrać przy użyciu innych, bardziej skutecznych narzędzi.
  Z kraju i ze świata

  Zamiast kolejnego podatku postawmy na edukację

  Pomysł wprowadzenia podatku od cukru i tak zwanych małpek od samego początku budził kontrowersje. Większość ekspertów uważa, że powinno się wykorzystywać narzędzie podatkowych do zmian czy kształtowania nawyków żywieniowych Polaków. Oczywiście nie zapominajmy, że choroby układu krwionośnego na które najczęściej umierają Polacy.

 4. Tomasz Chudobski, ekspert ds. prawa gospodarczego Federacji Przedsiębiorców Polskich
  Z kraju i ze świata

  Polacy mają prawo znać prawo

  Polscy przedsiębiorcy nie mają dzisiaj dostępu do nowoczesnego i przejrzystego źródła wiedzy o obowiązujących przepisach. Pilnym zadaniem dla Państwa staje się w tej sytuacji zapewnienie adresatom przepisów efektywnej możliwości zapoznania się z ich treścią.

 5. Bez wizy do USA, część 2: Co nas spotka na lotnisku po przylocie w USA, jakie pytania zadają, rozkład lotów bezpośrednich z Polski do USA
  Aktualności

  Co nas spotka na lotnisku po przylocie w USA?

  Zanim wybierzesz się do USA przeczytaj, co może Ciebie spotkać na lotnisku i bądź przygotowany na serię pytań. My znamy te pytania.