Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. 30.04.2018 katowiceurzad skarbowy na zwirki i wigury ostatni dzien skladania pitow zeznan podatkowychlucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press ***
  Z kraju i ze świata

  Podatki. Wkrótce zacznie obowiązywać biała lista podatników

  Nowy JPK VAT dość mocno interesuje podatników oraz dostawców rozwiązań informatycznych. Choć zmodyfikowane przepisy zaczną obowiązywać duże firmy dopiero od 1 stycznia 2020r., w świetle innych zmian podatkowych nie wydają się już takie proste. Wszyscy podatnicy z zaciekawieniem śledzą też doniesienia związane z tzw. białą listą podatników, która pojawi się niebawem.

 2. 18.07.2019 bydgoszcz plac koscieleckich 3 biurowiec immobile k3 firma it sii .fot: arkadiusz wojtasiewicz/polskapress
  Z kraju i ze świata

  Zmieniasz pracę? Tego możesz oczekiwać od przyszłej firmy

  Przy szukaniu nowej pracy kierujemy się etycznymi działaniami firmy. Nie zapominamy o atmosferze w miejscu pracy, stresie czy relacjach ze współpracownikami. Równie ważnym czynnikiem jest work-life balance. Coraz rzadziej skupiamy się tylko na wysokości wynagrodzenia, bo istotniejsze stają się inne aspekty.

 3. Roman Ziruk, Ebury Polska
  Z kraju i ze świata

  Złoty odrabia straty

  Silna wyprzedaż złotego została zapoczątkowana w środę i była kontynuowana również przez większość następnego dnia – para EUR/PLN w konsekwencji znalazła się wczoraj tuż poniżej poziomu 4,40, rosnąc do najwyższego poziomu od lipca 2018 roku.

 4. Radosław Jarema, ekspert
  Z kraju i ze świata

  Trudny rok dla polskiego eksportu

  Wg najnowszych danych GUS, w pierwszym półroczu 2019 r. polski eksport liczony w euro zanotował wzrost o 4,3 proc. r/r. Jak zauważają eksperci, to wciąż dobry wynik w obliczu coraz bardziej widocznego spowolnienia gospodarczego w Europie, a przede wszystkim u naszego głównego partnera handlowego, Niemiec.