Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Powodem jest epidemia koronawirusa i załamanie gospodarcze, jakie wywołała.
  Z kraju i ze świata

  Firmy sprzedają długi. 800 proc. wzrost windykacji

  Mikroprzedsiębiorcy, którzy do niedawna w obawie o pogorszenie relacji biznesowych nie egzekwowali kategorycznie starych długów, teraz nie mają wyboru. W marcu w stosunku do lutego odnotowano wzrost zleceń windykacji na poziomie 800 proc. - Do windykacji przekazywane są sprawy z mniejszym opóźnieniem w płatnościach, co jednoznacznie pokazuje, że przedsiębiorcy obawiają się o swoje należności i szybciej reagują- tłumaczy AIP ekspert.

 2. Czekają nas drastyczne zwolnienia. Będziemy także mniej zarabiać
  Praca

  Czekają nas drastyczne zwolnienia i będziemy mniej zarabiać

  Pracodawcy nie mają złudzeń - w obecnej sytuacji nie stać ich na utrzymanie wszystkich pracowników. Blisko połowa firm przebadanych na początku kwietnia przez Polski Instytut Ekonomiczny planuje obniżyć swoim pracownikom pensje, a 28% przedsiębiorstw szykuje zwolnienia.

 3. Będziemy mieć mniej czasu na odpoczynek? Poznaj nowe uprawnienia pracodawców
  Praca

  Kiedy pracodawca może ograniczyć czas odpoczynku pracownika?

  Pracodawca może obniżyć pracownikowi okres odpoczynku. Tarcza antykryzysowa daje mu nowe uprawnienia w tym obszarze. Zobacz, ile godzin pracy dopuszczają przepisy oraz co powinien zrobić pracodawca, który zwiększa wymiar czasu pracy.

 4. Naukowcy z UMCS prognozują rozwój epidemii koronawirusa. Miliony chorych i dziesiątki tysięcy zmarłych
  Z regionu

  Naukowcy z UMCS prognozują rozwój epidemii. Liczby szokują

  Trzy miliony chorych i do 30 tysięcy zgonów z powodu koronawirusa. Tak na koniec czerwca wyglądałaby epidemia w Polsce, gdyby nie działania rządu. Do takich wniosków doszedł zespół naukowców z UMCS. Z badań wynika, że zamknięcie szkół, uczelni i wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się, trzykrotnie zmniejszyło potencjalną liczbę chorych i zmarłych.

 5. 5 kwietnia 2020 roku w Polsce był 12 dniem pandemii COVID-19, przy założeniu, że jej pierwszy dzień przypadł na 1000 potwierdzonych zachorowań.
  Z kraju i ze świata

  Dynamika pandemii w Polsce przyspieszyła. Mamy nowe źródła

  Niezależnie od tego czy jesteśmy typowym konsumentem czy przedsiębiorcą, informacje o stanie pandemii koronawirusa mają dla nas kluczowe znaczenie praktycznie każdego dni: wpływają bowiem nie tylko na stan epidemiczny, ale i na organizację naszego życia. Dla przedsiębiorców mają jednak znaczenie dodatkowe - są ważnymi danymi, które dają możliwość urealnienia perspektyw najbliższej przyszłości biznesowej, w tym funkcjonowania firmy lub jej zawieszenia. Dlatego prezentujemy w naszym portalu materiał oceniający stan pandemii w skali mikro (Polska) i makro (świat).