Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Koronawirus: Zakaz lotów z Polski do 44 krajów. Lista państw. Nowe rozporządzenie obowiązuje do 25 sierpnia. Gdzie nie polecimy?
  Polska i świat

  Zakaz lotów z Polski do 44 krajów. Lista państw

  W związku z trwającą epidemią rząd wydłużył do 25 sierpnia zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. Z Polski nie polecimy m.in. do USA czy Izraela. Pełna lista państw poniżej.

 2. Projekt zakłada, że posłowie dostaną więc podwyżkę o ponad 40 proc. w stosunku do obecnych zarobków.
  Z kraju i ze świata

  Donald Tusk ostro w stronę opozycji

  Ekspresowe tempo prac w Sejmie nad podwyżkami dla polityków oraz innych pracowników państwowych. Sprawę komentuje były premier Donald Tusk, który najpierw zwrócił uwagę na czas w jakim procedowane są podwyżki, a następnie odniósł się do opozycji, "która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu".

 3. Posłowie dostaną wysokie podwyżki. Sejm przyjął w piątek ustawę
  Strefa biznesu

  Posłowie dostaną wysokie podwyżki. Sejm przyjął ustawę

  Posłowie przegłosowali w piątek ustawę przewidującą wzrost wynagrodzeń dla parlamentarzystów i samorządowców. Zmiana przepisów zakłada, że poseł lub senator będzie mógł zarobić 0,63 pensji podstawowej sędziego Sądu Najwyższego. Dziś oznacza to więc pensję na poziomie prawie 12,6 tys. zł brutto plus diety.

 4. W drugim kwartale 2020 o 8,3 proc. wzrosła ilości „L4” wystawianych jednorazowo na okres między 6 a 14 dni względem analogicznego okresu w 2019.
  Z kraju i ze świata

  Fałszywe L4. Kontrole wśród pracowników w całym kraju

  W związku z pandemią koronawirusa na polskim rynku pracy sytuacja diametralnie się zmieniła. Ponownie wróciliśmy do rynku pracodawcy. Jak wynika z danych, Tarcze antykryzysowe nie uchroniły wielu przedsiębiorstw od zwolnień pracowników, a w Polsce zauważalny jest wzrost bezrobocia. Pracownicy bojąc się redukcji etatu, udają się na długie i przeciągające się zwolnienia lekarskie "L4".

 5. Europosłanka PO Magdalena Adamowicz oskarżona przez prokuraturę o składanie fałszywych zeznań majątkowych wydała oświadczenie
  Strefa biznesu

  Magdalena Adamowicz oskarżona przez prokuraturę!

  Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom. Wśród nich jest europosłanka Platformy Obywatelskiej Magdalena Adamowicz oraz jej matka. Żona zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska jest oskarżona o składanie fałszywych zeznań podatkowych. - Pomimo tego, że nie zgadzam się z interpretacją organu podatkowego, informuję, iż wszystkie podatki tuż po decyzji US dawno zapłaciliśmy- napisała Adamowicz.