Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Dojazd do licznych przysiółków uniemożliwiają zaspy. Niestety, spodziewane są dalsze opady śniegu
  Strefa Agro

  Ludzie odcięci od świata. Metrowe zaspy w Beskidach [ZDJĘCIA]

  Beskidy zasypane są śniegiem. Trudna sytuacja panuje szczególnie w Beskidzie Żywieckim. Transport samochodowy jest utrudniony, wystąpiły też zakłócenia w ruchu pociągów. Wójtowie Rajczy i Ujsół wystąpią z wnioskiem o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. Dojazd do wysoko położonych przysiółków uniemożliwiają śnieżne zaspy. We wtorek 16 stycznia IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne przed kolejnymi opadami śniegu.

 2. Podlascy rolnicy w listopadzie otrzymywali za mleko średnio 147,07 zł/hl
  Ceny

  Cena mleka nieco wzrosła pod koniec roku. Gdzie płacą najwięcej?

  Końcówka ubiegłego roku była dobra dla producentów mleka – w listopadzie jego cena w kraju wzrosła o ponad dwa procent, danych GUS za grudzień jeszcze nie ma, ale oczekuje się, że będzie to kolejny miesiąc wzrostu cen mleka. A w pierwszych miesiącach tego roku oczekuje się stabilizacji cenowej.

 3. Populacja dzika rokrocznie wzrasta o 250 procent – tak wynika z obserwacji myśliwych.
  Strefa Agro

  Myśliwi: Musimy wykonywać zalecenia ministerstwa

  Michał Kolasiński, instruktor Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu, opowiada, jak myśliwi z poznańskiego okręgu realizują plany Ministerstwa Środowiska dotyczące zmasowanych, wielkoobszarowych polowań na dziki, które już się rozpoczęły.

 4. Działacze Kukiz'15 złożyli w biurach PiS apel dotyczący przyjęcia „rumuńskiej" ustawy.
  Wiadomości

  Kukiz'15 apeluje do PiS o przyjęcie „rumuńskiej" ustawy

  51 procent owoców, warzyw i mięsa sprzedawanych w wielkich sklepach powinna pochodzić od polskich rolników. Tak uważa Kukiz'15 i składa politykom PiS apel o przyjęcie odpowiedniej ustawy.

 5. Ciągnik rolniczy John Deere 6215R. Rok produkcji 2018. Silnik 6-cio cylindrowy o pojemności 6,8 litra i o mocy 215 KM. Przednia oś MFWD- TLS. Opony Micheline:
  Maszyny

  TOP 10. Traktor w cenie luksusowego mercedesa

  TOP 10 najdroższych traktorów używanych w rolnictwie, transporcie, firmach komunalnych i drogowych. Te maszyny zainteresują nawet mieszczuchów, bo ciągniki choć może nie są tak piękne jak limuzyny BMW albo mercedes, ale z pewnością równie drogie. Zobaczcie więc czym rolnik jedzie w pole. Oferty z cenami ciągników pochodzą z serwisu gratka.pl. Wybraliśmy TOP-owe egzemplarze różnych marek.