3. liga. 45 minut w sobotę i 45 minut we wtorek. Dokończone derby regionu dla Avii

Marcin Puka
Marcin Puka
(Piłkarze Avii Świdnik w dokończonym meczu 18. kolejki trzeciej ligi pokonali Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski) fot. Avia Świdnik/Facebook
W dokończonym meczu 18. kolejki trzeciej ligi grupy IV, walczące o utrzymanie Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski uległy jednemu z faworytów do awansu Avii Świdnik 1:3. Drugą połowę spotkania, które trzy dni wcześniej rozpoczęto w Radzyniu Podls. rozegrano w Lubartowie.

Pierwotnie do spotkania pomiędzy obydwoma zespołami miało dojść w minioną sobotę, 25 listopada. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem, ale w przerwie potyczki w Radzyniu Podlaskim, spadł obfity śnieg. Zespoły i arbiter podjęły decyzję, że druga połowa się nie odbędzie.

Po pierwszych 45. minutach prowadzili świdniczanie 2:0. Na listę strzelców wpisywali się Wojciech Kalinowski w 15. min. oraz były gracz Orląt, Arkadiusz Maj w 22. min. Ten ostatni popisał się fenomenalnym strzałem w samo okienko bramki

– Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją, że po pierwszej połowie musimy skończyć grać. W mojej opinii była to chyba nasza najsłabsza pierwsza połowa odkąd jestem trenerem Orląt. Szkoda, bo jest to dla nas trudny wynik w perspektywie dogrania kolejnych 45 minut. Kiedy do tego dojdzie będziemy musieli zagrać lepiej i postarać się o odwrócenie losów tego meczu, czy to będzie niebawem czy na wiosnę – powiedział Tomasz Złomańczuk, prowadzący ekipę z Radzynia Podlaskiego.

Zastanawiano się, czy meczu nie rozegrać już wiosną 2024 roku. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i potyczkę przełożono na dzisiaj (28 listopada) na sztucznym boisku w Lubartowie, bez udziału publiczności.

I trzeba przyznać, że „gospodarze” postraszyli żółto-niebieskich. W 49. min. kontaktowe trafienie zaliczył Artur Balicki i jeszcze wszystko było możliwe.

Później optyczną przewagę osiągnęła Avia, ale dobrze między słupkami spisywał się Szymon Rutkowski. Jednak był on bez szans w 85. min., kiedy to piłkę do siatki skierował Jakub Zagórski.

Radzynianie tegoroczne zmagania zakończyli na 17, spadkowym miejscu. Do bezpiecznej strefy tabeli tracą jednak tylko trzy punkty. Z kolei świdniczanie są na drugiej lokacie i do prowadzącej Wieczystej Kraków muszą odrobić trzy oczka. Przypomnijmy, że awans do drugiej ligi wywalczy tylko zwycięzca rozgrywek.

Trzecioligowcy do zmagań o punkty powrócą w weekend 2/3 marca. Wcześniej, bo 2 grudnia (godzina 12) w zaległym meczu 17. kolejki, Świdniczanka Świdnik podejmie Siarkę Tarnobrzeg. To spotkanie również odbędzie się w Lubartowie.

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 1:3 (0:2)
Bramki: Balicki 49 – Kalinowski 15, Maj 22, Zagórski 85
Orlęta: Bartnik (46 Rutkowski) – Cassio, Duchnowski, Piotrowski (54 Korolczuk), Koszel (81 Wołek), Szczygieł (46 Malec, 78 Matejek), Ostrovskyi, K. Rycaj, Korolczuk (46 Balicki), Kotko, Szczypek. Trener: Tomasz Złomańczuk
Avia: Grabowski – Zagórski, Dobrzyński (46 Midzierski), Mykytyn, Rozmus, Kafel (46 Popiołek), Uliczny, Kalinowski, Małecki (46 Myszka), Maj, Paluchowski. Trener: Łukasz Mierzejewski
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)