4. liga. Faworyci zwyciężali. Lublinianka przegrała i ponownie spadła na ostatnie miejsce

Łukasz Kaczanowski
(Pokonując Lubliniankę, Opolanin odbił sobie zeszłotygodniową porażkę z Janowianką. Gracze trenera Daniela Koczona przegrali wówczas w Janowie Lubelskim 1:5) Łukasz Kaczanowski
Czołówka ligowej tabeli zgodnie wygrała swoje mecze. Ze zwycięstw cieszyli się w Kraśniku, Krasnymstawie, Janowie Lubelskim czy Drzewcach. Powody do świętowania również w Opolu Lubelskim, bo Opolanin, dzięki trzem punktom w starciu z Lublinianką pozostał w kontakcie z górą tabeli. Dla „Dumy Lublina” porażka natomiast oznacza powrót na ostatnie miejsce w tabeli.

Przed tygodniem młodzi podopieczni trenera Marcina Zająca cieszyli się z pierwszej wygranej w sezonie. Lublinianka pokonała Huragan Międzyrzec Podlaski i wygrzebała się z ostatniego miejsca w stawce. W niedzielę udała się na mecz wyjazdowy z Opolaninem, ale już do przerwy po golach Dariusza Drzazgi i Jakuba Sobstyla przegrywali 0:2. Wynik po zmianie stron, uderzeniem z rzutu karnego, ustalił Kacper Lipiński (0:3). Lublinianka z bilansem 1-3-5 zajmuje 18. miejsce w stawce.

Tyle samo oczek ma beniaminek, Ogniwo Wierzbica, które uległo w Kraśniku liderowi tabeli, Stali 1:3. Podopieczni trenera Kamila Dydo już w 5. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Szymona Majewskiego, który zdecydował się na strzał z okolic 25. metra. Piłka leciała niemal w środek bramki, ale błąd przy interwencji popełnił golkiper gości i gospodarze prowadzili 1:0. Przyjezdni momentalnie jednak odpowiedzieli. 120 sekund płaskim technicznym uderzeniem z okolic 16. metra wyrównał Mateusz Boczuliński (1:1). W późniejszym fragmencie przeważali kraśniczanie, ale w pierwszej połowie goli już nie było.

Był za to po zmianie stron. W 63. minucie, z rzutu wolnego 30 metrów od bramki Ogniwa, huknął Ernest Skrzyński i Stal ponownie była na prowadzeniu (2:1). Efektownie, a co najważniejsze efektywnie. Pomocnik miał chyba swój dzień, bo pięć minut później zdobył niemal identyczną bramkę na 3:1, ustalając tym samym wynik spotkania.

Swoje spotkania wygrały też goniące Stal: Start Krasnystaw, Janowianka Janów Lubelski i Cisowianka Drzewca. W czubie tabeli ścisk.