62. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego: Aleksandra Mirosław (KW Kotłownia Lublin). Rekordowy sezon okraszony zdobyciem biletu do Paryża

Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia Lublin
Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia Lublin archiwum
Kurier Lubelski po raz 62. wybierze „10 najlepszych sportowców województwa lubelskiego”. Jednym z kandydatów w tegorocznym Plebiscycie Sportowym jest Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia Lublin.

Nikt nie wspina się tak szybko na 15-metrową ścianę, jak Aleksandra Mirosław. Zawodniczka KW Kotłownia Lublin w kilku zawodach w 2023 roku śrubowała rekord świata we wspinaczce na czas. W sumie pięć razy poprawiała własny rezultat, który obecnie wynosi 6,24 sekund.

Sezon 2023 rozpoczęła w Lublinie, gdzie po raz pierwszy zorganizowano mistrzostwa Polski. Mirosław nie zawiodła miejscowych kibiców i ze świetnym czasem wywalczyła złoty medal.

- Jeszcze wiele pracy przed nami, ale wiem, że jesteśmy w bardzo dobrym miejscu w kontekście przygotowań do mistrzostw świata i sezonu pucharowego - mówiła przed dalszą częścią rywalizacji.

W kolejnych tygodniach Mirosław znakomicie spisywała się w zawodach Pucharu Świata i trzykrotnie wygrała taką rywalizację.
Ale imprezą docelową były dla niej mistrzostwa świata. Awans do finału zapewniał bowiem olimpijską kwalifikację. Lublinianka w kolejnych rundach poprawiała czas, ale w półfinale popełniła błąd i nie ukończyła wyścigu.

W Bernie wywalczyła brązowy medal i o bilet na igrzyska walczyła w kwalifikacjach kontynentalnych. Już w eliminacjach pobiła rekord świata, a potem potwierdziła dominację i w Paryżu po raz drugi w karierze powalczy o medal igrzysk olimpijskich.

"Partnerem jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!"

Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego jest najstarszym plebiscytem w województwie lubelskim. W tym roku nominowaliśmy 30 sportowców, a najlepszą dziesiątkę wybierze Kapituła. Wyniki ogłosimy podczas uroczystej Gali (16 lutego).