62. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego: Szymon Szymonowicz (Cement-Gryf Chełm). Z mistrzostw świata U23 znowu wrócił z medalem

Szymon Szymonowicz, zapaśnik Cementu-Gryfa Chełm
Szymon Szymonowicz, zapaśnik Cementu-Gryfa Chełm Cement-Gryf Chełm
Kurier Lubelski po raz 62. wybierze „10 najlepszych sportowców województwa lubelskiego”. Jednym z kandydatów w tegorocznym Plebiscycie Sportowym jest Szymon Szymonowicz, zapaśnik Cementu-Gryfa Chełm.

W maju 2023 roku Szymon Szymonowicz cieszył się ze złotego medalu mistrzostw Polski. Pierwszego wywalczonego w rywalizacji seniorów. Tym samym zapaśnik klubu z Chełma potwierdził nie tylko wielki talent, ale i bardzo duże już umiejętności.

W finałowej walce Szymonowicz pokonał głównego rywala w kategorii do 87 kg, starszego o osiem lat Arkadiusza Kułynycza. Reprezentant Cementu-Gryfa zrewanżował się tym samym starszemu koledze za porażkę w międzynarodowych mistrzostwach Polski, po których to Kułynyczyn otrzymał powołanie na mistrzostwa świata.

Szymon Szymonowicz bronił natomiast honoru Biało-Czerwonych w młodzieżowych mistrzostwach świata. W Tiranie był jedynym Polakiem, który stanął na podium. W kategorii do 87 kg zdobył brązowy medal.

W stolicy Albanii, po zaledwie 53 sekundach, wygrał pojedynek repasażowy z Ormianinem Samvelem Sargsyanem. W starciu o brąz pokonał na punkty Fina Waltterima Latvalę i powtórzył sukces sprzed roku.

- Liczyłem się z możliwością zdobycia medalu, ponieważ w lipcu skończyłem 23 lata i walczę w grupie seniorskiej. Miałem więc świadomość, że stać mnie na miejsce na podium - twierdził Szymon Szymonowicz po powrocie z Albanii.

"Partnerem jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!"

Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego jest najstarszym plebiscytem w województwie lubelskim. W tym roku nominowaliśmy 30 sportowców, a najlepszą dziesiątkę wybierze Kapituła. Wyniki ogłosimy podczas uroczystej Gali (16 lutego).