Akademiczki wytrzymały wojnę nerwów i AZS UMCS Lublin pokonał w pięciu setach siatkarki KPKS Halemba

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin pokonały po dramatycznym meczu KPKS Halembę 3:2. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej drugiej ligi (grupa 4). Zespół prowadzony przez trenera Jacka Rutkowskiego wygrał po tie-breaku mimo, że w decydującym secie przegrywał już 2:8.

Pierwszą partię wygrały przyjezdne, które w połowie seta odskoczyły na kilka punktów i tę przewagę utrzymały już do końca. Drugi set także rozpoczął się walką punkt za punkt, ale tym razem to lublinianki po kilku piłkach zaczęły odskakiwać rywalkom. Akademiczki po kilku udanych akcjach z rzędu wyszły na prowadzenie 8:3 i tę część wygrały 25:16 (w identycznych rozmiarach przegrały pierwszą partię).

Trzeci set był już bardziej wyrównany. Wprawdzie przez moment wydawało się, że gospodynie mają już grę pod kontrolą - prowadziły bowiem różnica czterech punktów, to rywalki odrobiły wszystkie starty. Zespół KPKS Halemba poszedł za ciosem i nagle to przyjezdne cieszyły się z prowadzenia. Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce, którą lepiej rozegrały gospodynie.

LUK AZS UMCS prowadził więc 2:1, ale czwarta partia padła łupem przeciwniczek, które od początku tego seta przeważały w ataku i obronie. O zwycięstwie w meczu decydował więc tie-break. I wciąż lepiej grały siatkarki z Halemby. W połowie seta lubelski zespół przegrywał 2:8, ale nie rezygnowały z walki. Kilka udanych akcji pozwoliło im odrobić część strat i przywrócić wiarę w końcowy sukces. Ostatecznie tę część AZS wygrał 15:11.

LUK AZS UMCS lublin – KPKS Halemba 3-2 (16-25, 25-16, 25-22, 16-25, 15-11)
AZS UMCS: Patrycja Zielińska, Katarzyna Bogdańska, Iga Jarosińska, Gabriela Krzysiak Dominika Wawerska, Natalia Gieroba, Paulin Konop, Sylwia Obszyńska, Paulina Kłuś, Klaudia Pawlik, Adrianna Nejkauf, Karolina Karpiuk, Zuzanna Urbańska. Trener: Jacek Rutkowski