- Spotkanie nosi tytuł "Cechy Lublina". Będziemy się skupiali na Lublinie, mieście przemysłowym nie tylko od strony niewielkich zakładów, ale i takich miejsc, jak dawna fabryka samolotów. Niewiele osób pamięta, że kiedyś wspaniale kwitł tu przemysł. Miejsca takie, jak ulica Bernardyńska czy Hutnicza, nie tylko przywołują te wspomnienia, ale i współcześnie tworzą wyjątkowy, miejski klimat - tłumaczy Barbara Wybacz z Grupy Projekt.
Podobnie jak podczas poprzednich spotkań, każdy z uczestników otrzyma ręcznie składany aparacik i w kilka sekund zmontuje swoją własną camerę obscurę. Potem wystarczy w odpowiednim momencie ją nakłuć, aby światło padło na światłoczuły materiał i zdjęcie gotowe. Warunkiem jest utrwalenie tego obrazu, który szczególnie nas zaintryguje.
Pięćdziesiąt takich kadrów stworzy specjalną "Księgę miasta", do której teksty napisze Jacek Dehnel. Album będzie dostępny bezpłatnie w internecie. - Poprosiliśmy Jacka Dehnela, żeby stworzył luźną refleksję do wybranych fotografii - mówi Barbara Wybacz. - Myślę, że album będzie doskonałą promocją Lublina, bo pokazuje go w ciekawy, niepocztówkowy sposób.
" A jak miasto podglądać? - zastanawia się pisarz. - Gdzie są dziurki od klucza, szpary w drzwiach, gdzie sekretne okien-ka i pasaże (...).
Zgłoszenia (15.09, plac Po Farze): [email protected], udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. W tytule maila należy wpisać "cechy miasta", w treści - imię, nazwisko, kontakt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?