Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin) wicemistrzynią Europy seniorek!

Wicemistrzowie Europy seniorów: Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin) i  Marcin  Dzieński z Tarnowa
Wicemistrzowie Europy seniorów: Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin) i Marcin Dzieński z Tarnowa Grzegorz Gajaszek
19-letnia Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin) wywalczyła srebrny medal podczas ME seniorów we wspinaczce sportowej (konkurencja na czas), które w piątek, 12 lipca odbyły się we francuskim Chamonix.

Podopieczna trenera Grzegorza Gajaszka po bardzo wyrównanym boju przegrała w biegu finałowym o zaledwie 0,06 sekund z reprezentantką Rosji, Anną Tsyganową, bijąc rekord Polski seniorek (8,18). Brązowy medal przypadł Rosjance Julii Lewoczkinie.

Na dziesiątej pozycji zakończyła zmagania jej koleżanka klubowa, 16-letnia Patrycja Chudziak, debiutująca w czempionacie Starego Kontynentu seniorów. Tuż za nią uplasowała się natomiast kolejna lublinianka Monika Prokopiuk.

Wicemistrzem Europy seniorów został ponadto tarnowianin Marcin Dzieński. W zawodach startowało też dwóch zawodników Pol-Inowex Skarpa Lublin - Karol Denis zajął 25. miejsce, a tuż za nim sklasyfikowano Jakuba Kozłowskiego.