Aleksandra Rudzińska ze Skarpy Lublin wygrała Puchar Europy w Chamonix!

Aleksandra Rudzińska (w środku) na podium w Chamonix
Aleksandra Rudzińska (w środku) na podium w Chamonix Grzegorz Gajaszek
Reprezentantka Skarpy Lublin Aleksandra Rudzińska wygrała zawody zaliczane do Pucharu Europy juniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji "na czas". Impreza rozegrana została we francuskim Chamonix.

Podopieczna trenera Grzegorza Gajaszka nie dała żadnych szans swoim rywalkom, potwierdzając po raz kolejny, że należy do jednych z najlepszych zawodniczek w Europie w tej konkurencji. Lublinianka czasem 9,92 s, ustanowiła również swój nowy rekord życiowy.

Również inni zawodnicy lubelskiej Skarpy znakomicie zaprezentowali się we Francji. Rafał Hałasa zajął drugie miejsce w kategorii juniorów, natomiast jego koleżanka klubowa Karina Mirosław, uplasowała się na czwartej pozycji w kategorii młodzieżowców.

A już od wtorku (12 lipca) do czwartku (14 lipca) w Chamonix, odbędzie się Puchar Świata seniorów w konkurencjach "na czas" i "prowadzenie", natomiast kolejna edycja Pucharu Europy juniorów, rozegrana zostanie w dniach 14-15 lipca, tym razem w niemieckim Friedrichshafen.