AMSPN Hetman Zamość zdobył Puchar Polski LZPN

KAMB
Okręgowy Puchar Polski dla AMSPN Hetmana Zamość. W finale świeżo upieczeni trzecioligowcy nie dali większych szans Chełmiance. Gospodarze wygrali 4:2 i już mogą się szykować do pucharowych starć naszczeblu centralnym.

Zwycięstwo w finale Pucharu Polski to dla zamojskiej ekipy ukoronowanie świetnego sezonu. AMSPN w znakomitym stylu wywalczył awans do trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej, wczoraj pokazał, że jest już gotowy na starcia z mocnymi rywalami. W spotkaniu z Chełmianką był lepszym zespołem.

Gospodarze już w 10 minucie zdobyli prowadzenie po strzale Przemysława Gałki. Chełmianka wyrównała w 41, a piłkę do siatki strzałem z rzutu karnego skierował Damian Rusiecki. Po zmianie stron miejscowi przycisnęli. W 48 min Gałka ponownie dał prowadzenie Hetmanowi, a w 68 min Kamil Grela podwyższył na 3:1. Prawdziwą ozdobą meczu był gol na 4:1. W 76 min Hubert Czady posłał piłkę pomiędzy słupki uderzeniem z ponad 30 m. W ostatniej minucie rozmiary porażki zmniejszył Piotr Wójcik.
– Zagraliśmy dobre spotkanie. Najważniejsze, że na stadionie znowu była atmosfera jak kiedyś na drugiej lidze. Wielka piłka wraca do Zamościa - mówi trener Wieczerzak.

W nagrodę za wygranie PP zamościanie dostali puchar i medale. Mają też prawo reprezentowania województwa w rozgrywkach centralnych. 13 lipca AMSPN zagra w Zamościu z MKS Oława.

AMSPN Hetman Zamość - Chełmianka 4:2 (1:1)