Avia Świdnik przegrała z Unią Tarnów

Marcin Puka
Avia Świdnik straciła pierwsze punkty w rozgrywkach trzeciej ligi. W środę podopieczni Jacka Ziarkowskiego przegrali w Tarnowie z Unią 1:2.

Żółto-niebiescy po pięciu kolejkach mieli komplet punktów, ale zostały im odebrane trzy za wygraną z Wisłą II 2:0, ponieważ krakowianie wycofali się z trzecioligowych rozgrywek. Jednak przed potyczką w Tarnowie i tak świdniczanie zajmowali pierwsze miejsce w tabeli i byli faworytem z osiągającymi przeciętne wyniki “jaskółkami”.

Spotkanie w Tarnowie toczyło się w szybkim tempie, a okazji do zdobycia goli nie brakowało.

W 3. minucie minimalnie niecelnie uderzał Artur Biały. Goście odpowiedzieli akcją w 22. minucie. Wtedy to strzelał Adam Nowak, a dobitka Wojciecha Białka trafiła w słupek.

W 57. min. miejscowi objęli prowadzenie po przepięknym trafieniu Marcela Tyla. W 77. min. było już 2:0 dla gospodarzy, kiedy to Krzysztof Wrzosek z bliska pokonał Konrada Zacharskiego.

Świdniczanie nie zamierzali się poddawać i 120 sekund później kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Białek.
W końcówce meczu przyjezdni mieli jeszcze kilka szans na doprowadzenie do wyrównania, ale ta sztuka, niestety, im się nie udała, chociaż kilka razy było naprawdę blisko.

Unia Tarnów - Avia Świdnik 2:1 (0:0)