Azoty Puławy awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski

Piłkarze ręczni Azotów Puławy awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W środę, podopieczni Bogdana Kowalczyka pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 38:32. Losowanie par 1/4 PP zaplanowano na 19 grudnia. W ekipie gości na wyróźnienie zasługuje Adam Babicz, autor ośmiu goli.

Warto dodać, że trzy dni wcześniej obydwa zespoły rywalizowały ze sobą w Puławach w meczu PGNiG Superligi. Puławianie dość niespodziewanie zaledwie zremisowali z ostatnim w tabeli Piotrkowianinem, dlatego do Piotrkowa Trybunalskiego jechali z postanowieniem wzięcia rewanżu.

Początek środowej konfrontacji należał do gospodarzy, którzy osiągnęli lekką przewagę i przez większość meczu prowadzili dwiema bramkami. Goście odrobili jednak straty i obydwa zespoły schodziły do szatni przy stanie 17:17. Po zmianie stron, przewagę osiągnęli puławianie, którzy dzięki dobrej obronie wyprowadzali szybkie kontry. Ostatecznie Azoty Puławy pokonały Piotrkowianina 38:32.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Azoty Puławy 32:38 (17:17)
Piotrkowianin: Procho, Ner, Pietruszka – Mróz 4, Daćko 3, Tórz 2, Woynowski 6, Trojanowski 6, Wasilewski 1, Swat 2, Iskra, Pilitowski 4, Pożarek, Pacześny 4, Głowacki. Kary: 2 minuty.
Azoty: Grzybowski, Stęczniewski – Ćwikliński 4, Tylutki 1, Jankowski 2, Łyżwa 1, Kus 5, Skrabania 7, Tarabochia 4, Babicz 9, Szyba, Przybylski 3, Krajewski 2, Sobol. Kary: 4 minuty.