Azoty Puławy przegrały w Portugalii i odpadły z Pucharu EHF

Piłkarze ręczni Azotów Puławy, w spotkaniu rewanżowym Pucharu EHF, przegrali w Lizbonie z Benficą 18:24. Nasz zespół nie obronił zaliczki pięciu bramek z meczu we własnej hali i odpadł z europejskich rozgrywek.

Puławianie wyjątkowo krótko cieszyli się z zapasu bramkowego, który wywalczyli tydzień wcześniej. W Portugalii już po pięciu minutach gospodarze prowadzili 4:0, a w 8. min. Luka Rakovic podwyższył na 6:1 i w dwumeczu był remis. 180 sekund później miejscowi prowadzili już 7:1!

Azoty fatalnie rozpoczęły spotkanie, ale powoli wracały do gry i w 17. min. Nikola Prce zmniejszył straty do czterech trafień (8:4), a chwilę później kolejną bramkę dołożył Jan Sobol. W 21. min. goście przegrywali już tylko 7:9 (po golu Bartosza Jureckiego), a po nieudanej akcji Portugalczyków mieli nawet szansę na bramkę kontaktową.

Ostatecznie pierwszą połowę Benfica wygrała 11:8, ale rezultat ten mimo wszystko premiował zespół z Puław. Niestety, na początku drugiej części Azotom nie udało się pójść za ciosem i po kilku minutach gry gospodarze zaczęli powiększać przewagę.

Po trzech kwadransach prowadzili 19:14, a w grze zespołu trenera Marcina Kurowskiego zawodziła przede wszystkim skuteczność. Na bohatera spotkania wyrósł bramkarz Hugo Costa.

Na 10 minut przed końcem meczu Portugalczycy wygrywali różnicą sześciu bramek (21:15) i w ostatnim fragmencie meczu puławianie zdobyli zaledwie trzy bramki.
- Dramat, a początek meczu to katastrofa. Zawiedliśmy na całej linii - podsumował mecz na antenie Radia Lublin, rozgrywający Krzysztof Łyżwa.

Przed dwoma laty Benfica Lizbona wyrzuciła Azoty z Challenge Cup. W tym sezonie Portugalczycy zamknęli puławianom drzwi do fazy grupowej Pucharu EHF.

Benfica Lizbona – Azoty Puławy 24:18 (11:8)
Benfica: Mitrevski, Costa – Moreno 5, Semedo 5, Moreira 4, Rakovic 4, Abrao Silva 2, Pereira 2, Antunes 1, Lima 1, Cavalcanti, Pais, Da Silva, Pinto. Kary: 10 min. Trener: Luis Ortega Martinez.
Azoty: Bogdanov, Koszowy – Łyżwa 5, Prce 5, Jurecki 3, Kuchczyński 2, Przybylski 1, Skrabania 1, Sobol 1, Krajewski, Grzelak, Kubisztal, Kowalczyk, Skrabania, Masłowski, Petrovsky. Kary: 6 min. Trener: Marcin Kurowski
Pierwszy mecz: 34:29 dla Azotów; awans: Benfica