Azoty Puławy zwycięstwem zakończyły udaną rundę zasadniczą

Jakub Hereta
Zwycięstwem z KPR Legionowo piłkarze ręczni Azotów Puławy zakończyli sezon zasadniczy w PGNiG Superlidze. Do fazy play-off przystąpią z trzeciego miejsca, a w pierwszej rundzie ich przeciwnikiem będzie Chrobry Głogów.

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej była bardzo ciekawa i wiele mogła zmienić w ligowej tabeli. Drużyna Azotów była wprawdzie pewna trzeciej lokaty, ale o jak najlepszą pozycję przed play-off wciąż walczyli zawodnicy z Legionowa.

Od początku do końca sobotniej potyczki prowadzili jednak gospodarze. Wynik spotkania otworzyli Rafał Przybylski i Przemysław Krajewski, i przez dłuższy czas Azoty utrzymywały przewagę dwóch, trzech trafień. Po niespełna kwadransie gry, i bramce Krajewskiego, puławianie prowadzili 9:5 i z taką przewagą zakończyli pierwszą połowę meczu (19:15).

W drugiej części drużyny kontynuowały szybką grę, nastawioną przede wszystkim na atak. Trwała walka bramka za bramkę i gospodarze cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę.

W 43. minucie goście zbliżyli się na dwa trafienia i ten dystans utrzymywali przez kolejne siedem minut. Potem jednak celne rzuty Michała Kubisztala i Leosa Petrovskiego uspokoiły grę puławian (26:22).

Zespół z Legionowa do końca nie rezygnował z walki o korzystny rezultat. W 55. minucie Paweł Gawęcki trafił na 25:27, przedłużając szanse gości. Ale odpowiedź puławian była natychmiastowa i po bramkach Kubisztala oraz Nikoli Prce, a także udanej interwencji w bramce Vadima Bogdanowa, Azoty mogły być już pewne zwycięstwa.

Azoty Puławy - KPR Legionowo 29:26 (19:15)