AZS UMCS – KK Warszawa 57:59. Będzie decydujące starcie

KK
Koszykarze AZS UMCS Lublin przegrali przed własną publicznością z KK Warszawa w meczu o trzecie miejsce w fazie play-off na poziomie drugiej ligi. W wypadku zwycięstwa podopieczni Przemysława Łuszczewskiego mogli świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jednak o tym, kto znajdzie się na zapleczu Ekstraklasy zadecyduje trzecia potyczka.

Po triumfie w pierwszym spotkaniu przed tygodniem w Warszawie, lublinianie byli faworytami rewanżu w hali MOSiR. Otwierająca kwarta poszła po myśli akademików i ich kibiców. Gospodarze wypracowali sobie przewagę siedmiu oczek i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

W trakcie kolejnych 10 minut do odrabiania strat rzucili się goście i na przerwę obie drużyny schodziły przy skromnym prowadzeniu AZS UMCS 38:36.

Po zmianie stron konfrontacja stała się bardzo wyrównana. Co prawda, miejscowi odskoczyli w pewnym momencie na osiem oczek, ale szybko roztrwonili tę zaliczkę. Rywale ponownie zbliżyli się punktowo i losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund.

W końcówce więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni i to oni mogli cieszyć się z wygranej. Po dwóch spotkaniach stan rywalizacji wynosi 1:1. Trzeci, decydujący o awansie mecz odbędzie się w najbliższą środę w Warszawie.

AZS UMCS Lublin – KK Warszawa 57:59 (19:12,9:14,15:16,14:17)

AZS: Karolak 16, Jagoda 15, Tradecki 7, Myśliwiec 8, Dusiło 6, Wiśniewski 5, Krzeszowski, Stefaniuk, Nycz, Beczek, Kowalczuk.

KK: Hybiak 14, Wojtyński 11, Kosiński 7, Sarnacki, Lewandowski 6, Koźluk 6, Jeremkiewicz 5, Pietkiewicz 2, Jaworski, Rudko, Bielecki, Szpyrka.