AZS UMCS Optima Lublin postraszył mistrzynie Polski

Tenisistki stołowe beniaminka ekstraklasy AZS UMCS Optima były bliskie sprawienia sensacji w starciu z wielokrotnymi mistrzyniami Polski KTS-em Spar Zamek Tarnobrzeg. Lublinianki po trzech potyczkach prowadziły z niepokonanym od wielu lat na krajowym podwórku zespołem 2:1, ale ostatecznie górę wzięło większe doświadczenie rywalek, które zwyciężyły 3:2.

– Kibice byli świadkami pasjonującego spotkania. Szkoda, że nie zakończonego naszym zwycięstwem – mówi Marcin Pawlak, kierownik lubelskiego zespołu. – Sensacja była bardzo blisko. Troszkę słabiej spisała się Wenwen Liu. Zabrakło nam odrobiny szczęścia. Mam nadzieję, że dziewczyny po tym meczu jeszcze bardziej w siebie uwierzą, bo umiejętności mają spore i w ważnych dla nas potyczkach będziemy wygrywać.

W pierwszym meczu Wenwen Liu nie sprostała reprezentantce Polski Li Qian, przegrywając 0:3. Zawodniczka AZS UMCS Optimy w trzech setach zdobyła tylko dwanaście punktów. Następnie liderka lubelskiej drużyny Antonina Szymańska po zażartej walce pokonała inną reprezentantkę Polski, mistrzynię paraolimpijską 3:0. W kolejnym pojedynku Białorusinka Natalia Aleksiejenko po dwóch setach przegrywała z Kingą Stefańską 0:2, ale później to ona dominowała nad rywalką, zwyciężając w trzech kolejnych partiach. Wtedy zapachniało sensacją. Niestety, następnie Partyka nie dała żadnych szans Liu, a Qian rozgromiła Szymańską.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa, spowodowana m.in. III Grand Prix Polski. Lublinianki do rywalizacji powrócą 6 lutego, mierząc się na wyjeździe z LUKS-em Agro-Sieć Chełmno.

ZS UMCS Optima Lublin – KTS Spar Zamek Tarnobrzeg 2:3
Wenwen Liu – Li Qian 0:3 (4:11, 3:11, 5:11)
Antonina Szymańska – Natalia Partyka 3:0 (12:10, 11:9, 11:8)
Natalia Aleksiejenko – Kinga Stefańska 3:2 (8:11, 3:11, 11:4, 16:14, 11:6)
Wenwen Liu – Natalia Partyka 0:3 (6:11, 7:11, 6:11)
Antonina Szymańska – Li Qian 0:3 (1:11, 8:11, 7:11).