AZW Wrocław – GKS Górnik Łęczna: Dublety Kamczyk i Hmirovej dały wygraną Górniczkom

Aneta Galek
Aneta Galek
W meczu 9. kolejki Ekstraligi piłkarki Górnika Łęczna pokonały AZS Wrocław 4:0. Świetna formę zaprezentowała Ewelina Kamczyk, która oprócz dwóch goli zanotowała też dwie asysty przy trafieniach Patricii Hmirovej.

Zielono-czarne były zdecydowanymi faworytkami potyczki z AZS Wrocław. Zespół ten plasuje się w drugiej połowie tabeli, ale w poprzedniej kolejce przysporzył sporo problemów ekipie GKS Katowice, z którą przegrał dopiero po trafieniu samobójczym w końcówce spotkania.

Górniczki z sobotnimi rywalkami poradziły sobie znacznie lepiej, a strzelanie rozpoczęła w 18. minucie Ewelina Kamczyk, która pewnie wykorzystała rzut karny. Na kolejne gole musieliśmy czekać do drugiej części gry.

Krótko po powrocie na boisko, na 2:0 trafiła Patricia Hmirova, a asystę przy jej bramce zanotowała właśnie Kamczyk. Najskuteczniejsza piłkarka Ekstraligi swój dorobek bramkowy podwyższyła w 83. minucie, a 60 sekund później ponownie doskonale dograła do Hmirovej, która ustaliła wynik spotkania.

Warto wspomnieć, że dzięki dubletowi w starciu z wrocławiankami popularna Kamyk w bieżącej kampanii ma na swoim koncie już 18 bramek.

AZW Wrocław – GKS Górnik Łęczna 0:4 (0:1)
Bramki: Kamczyk 18, 83, Hmirova 49, 84.
Skład wyjściowy Górnika: Palińska - Kovtun, Górnicka, Grec, Dyguś, Matysik, Lefeld (75 Hryb), Grabowska, Hmirova, Kamczyk, Karczewska (65 Jędrzejewicz)