Biała Podlaska: Mistrzostwa województwa lubelskiego w biegach przełajowych

Biegacze Unii Hrubieszów: Artur Kern wygrał wśród seniorów (z lewej) oraz Paweł Szostak, najlepszy wśród juniorów Marek Kitliński
W sobotę, 3 marca w Białej Podlaskiej rozegrane zostały mistrzostwa województwa lubelskiego w biegach przełajowych. Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych.

Wśród seniorek na dystansie 2 km, najszybszą okazała się Patrycja Prudaczuk z Żaka Biała Podlaska, natomiast wśród seniorów na trasie o długości 3 km, bezkonkurencyjny był Artur Kern z Unii Hrubieszów.

W pozostałych kategoriach zwyciężali: Natalia Korszeń z Żaka Biała Podlaska (młodziczki, 1,5 km), Marcin Jacniak z SKB Kraśnik (młodzicy, 1,5 km), Weronika Pyzik ze Znicza Biłgoraj (juniorki młodsze, 2 km), Aleksander Kuśmierz z Agrosu Chełm (juniorzy młodsi, 3 km), Kamila Paluch ze Znicza Biłgoraj (juniorki, 2 km) oraz Paweł Szostak z Unii Hrubieszów (juniorzy, 3 km).

W klasyfikacji drużynowej kobiet i mężczyzn triumfowała ekipa Żaka Biała Podlaska (145 pkt.), wyprzedzając Agros Zamość (53 pkt.) oraz WSOSP Dęblin i Znicza Biłgoraj, które zajęły ex aequo trzecie lokaty, uzyskując po 48 pkt. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały: Unia Hrubieszów (31 pkt.), AZS UMCS Lublin (27 pkt.), SKB Kraśnik (22 pkt.) i Agros Chełm (21 pkt.).