Biegi górskie: Dominika Wisniewska-Ulfik (SKB Kraśnik) startowała na MŚ we Włoszech

Dominika Wiśniewska-Ulfik (SKB Kraśnik) zajęła we Włoszech najwyższą lokatę spośród reprezentantek Polski Zbigniew Biały
Dominika Wiśniewska-Ulfik (SKB Kraśnik) wywalczyła 31. lokatę w rywalizacji seniorek, podczas 28. mistrzostw świata w biegach górskich. Impreza została rozegrana w Temu-Ponte di Legno, we włoskich Dolomitach.

Seniorki rywalizowały na trasie o długości 8,8 km, a do biegu zgłosiło się 88. zawodniczek. Kraśniczanka pokonała dystans w czasie 52.13.

Mistrzynią świata został Austriaczka Andrea Mayr (46.35), wyprzedzając Włoszkę Valentinę Belotti (47.04) i Morgan Aritolę ze Stanów Zjednoczonych (47.26).

Pozostałe Polki zakończyły zmagania na dalszych pozycjach. 41. lokata przypadła Annie Celińskiej (53.21), tuż za nią uplasowała się Danuta Woszczek (53.48), natomiast na 55. miejscy dobiegła Izabela Zatorska (55.54).