Biegi przełajowe: Brąz Aleksandry Jakubczak (Agros Zamość) w mistrzostwach Polski seniorów

Aleksandra Jakubczak (Agros Zamość) po raz kolejny wraca z medalem MP seniorów
Aleksandra Jakubczak (Agros Zamość) po raz kolejny wraca z medalem MP seniorów archiwum klubu
Aleksandra Jakubczak z Agrosu Zamość wywalczyła brązowy medal na dystansie 4 km podczas 84. mistrzostw Polski seniorów w biegach przełajowych, rozegranych w sobotę, 10 marca w Bydgoszczy.

30-letnia zamościanka, podopieczna trenera Marcina Nagórka pokonała linię mety w czasie 13.57, ulegając tylko Katarzynie Broniatowskiej z AZS AWF Kraków (13.50) oraz Dominice Nowakowskiej z LKB Lębork (13.53).

W biegu seniorek na dystansie 8 km, piąta lokata przypadła Izabeli Trzaskalskiej z AZS UMCS Lublin, natomiast dziewiąta jej koleżance klubowej - Angelice Mach. Wygrała Katarzyna Kowalska (LKS Vectra - DGS Włocławek), wyprzedzając Urszulę Nęcką z MKS-MOS Płomień Sosnowiec i Aleksandrę Lisowską z AZS UWM Olsztyn.

W rywalizacji seniorów najlepiej spośród naszych biegaczy, zaprezentował się Artur Kern z Unii Hrubieszów, zajmując piąte miejsce w biegu na dystansie 4 km. Triumfował Mateusz Demczyszak ze Śląska Wrocław, przed przed swoim kolegą klubowym Mateuszem Nowickim i Arturem Olejarzem z ZKLA Zielona Góra.

W zmaganiach seniorów na dystansie 12 km najwyżej z reprezentantów województwa lubelskiego, sklasyfikowany został Maciej Badurek z AZS AWF Biała Podlaska, plasując się na 16. pozycji. Mistrzem Polski został Tomasz Szymkowiak z Orkana Września, wicemistrzem Krystian Zalewski z UKS Barnim Goleniów, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Radosław Kłeczek z Sportingu Międzyzdroje.