Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Brąz Katarzyny Krawczyk w prestiżowym turnieju zapaśniczym w Szwecji

Katarzyna Krawczyk zanotowała znakomity występ w Klippan
Katarzyna Krawczyk zanotowała znakomity występ w Klippan Karol Wiśniewski
Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal w wadze do 55 kg podczas prestiżowego turnieju zapaśniczego kobiet - Grand Prix Klippan Lady Open 2011, rozegranego w szwedzkim Klippan. Jest to jeden z najmocniej obsadzonych turniejów, zaraz po igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy.

Chełmianka p pojedynku o trzecia lokatę pokonała reprezentantkę Szwajcarii Nadinę Tokar.
O brązowe medale walczyły również dwie inne zawodniczki z Lubelszczyzny. W kategorii do 59 kg wystąpiła tym razem Agata Pietrzyk z Suplesu Kraśnik, przegrywając z Amerykanką Jenne Burkett, natomiast w wadze do 72 kg Anna Wawrzycka z Cementu Gryfa Chełm, uległa koleżance z reprezentacji Polski Agnieszce Wieszczek-Kordus, brązowej medalistce igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Reprezentantki Polski zanotowały w Szwecji bardzo dobry występ, zdobywając w sumie sześć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła Monika Michalik w kategorii do 63 kg, a na drugim miejscu ukończyła zawody Iwona Matkowska w wadze do 48 kg.
W rywalizacji kadetek Polskę reprezentowała jeszcze Klaudia Szafrańska z Cementu Gryfa Chełm, zajmując jednak miejsce poza podium.
Dobre rezultaty naszych zapaśniczek napawają optymizmem, przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy seniorek,które na przełomie marca i kwietnia, odbędą się w niemieckim Dortmundzie.