Brązowy Kask dla Wiktora Przyjemskiego. Zawody oglądało 4,5 tys. widzów

Jarosław Miłkowski
Gorzów był gospodarzem Finału Brązowego Kasku po raz piąty.
Gorzów był gospodarzem Finału Brązowego Kasku po raz piąty. Jarosław Miłkowski
W środę 3 maja na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie odbył się Finał Brązowego Kasku. Trofeum wywalczył Wiktor Przyjemski. Faworyt miejscowej Stali Oskar Paluch stracił do niego punkt i był drugi.

Takiej frekwencji na zawodach młodzieżowych inne kluby mogą zazdrościć. Na środowe zawody Stal Gorzów postanowiła wpuścić kibiców za darmo. Efekt? Na początku zawodów na trybunach było 3,5 tys. widzów (w telewizji prezes Waldemar Sadowski mówił później o 5 tys.), którzy zaciskali kciuki za faworyta miejscowych Oskara Palucha.

Niespełna 17-letni junior Stali zaczął od dwóch zwycięstw. W trzeciej serii przegrał jednak z Antonim Menclem, który też był niepokonany. W tej części zawodów wydawało się, że Brązowy Kask oddalił się Paluchowi bezpowrotnie.

Nadzieje odżyły jednak w czwartej serii wyścigów. Defektujący motocykl Mencla przyczynił się do upadku Krzysztofa Lewandowskiego i leszczyński junior został wykluczony.
Najpoważniejszym rywalem do trofeum pozostał dla Palucha Wiktor Przyjemski. W czwartej serii podobnie jak Paluch wygrał swój bieg i przed ostatnią serią startów obaj zawodnicy mieli po 11 punktów.
W decydującej piątej serii junior Stali kiepsko jednak wyszedł ze startu, zdobył tylko dwa „oczka”. Przyjemski swój bieg wygrał. I to on zdobył Brązowy Kask.