Brązowy medal Katarzyny Krawczyk w zapaśniczych ME seniorów w Dortmundzie!

Katarzyna Krawczyk zaliczyła świetny występ w Dortmundzie
Katarzyna Krawczyk zaliczyła świetny występ w Dortmundzie zapasy.re.pl
Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryfa Chełm w swoim debiucie w mistrzostwach Europy seniorów w zapasach, wywalczyła brązowy medal w kategorii 55 kg. Impreza rozgrywana jest od wtorku w niemieckim Dortmundzie.

21-letnia chełmianka w decydującej walce o brąz, pokonała reprezentantkę Czech Lenkę Martinkovą 3-1. Krawczyk wcześniej w 1/16 wygrała z Ann Gomis z Francji 3:1, w 1/8 okazała się lepsza od Ukrainki Iryny Khariv, również zwyciężając 3:1, natomiast w pojedynku półfinałowym lepsza od zapaśniczki Cementu była Ludmila Cristea z Mołdawii (O:3). Krawczyk w repasażach zmierzyła się z Marią Prevolaraki z Grecji, zwyciężając pewnie 3:0 i dzięki tej wygranej mogła przystąpić do pojedynku o brąz. Mistrzynią Europy w tej kategorii została Szwedka Ida Theres Nerell.

Był to drugi medal zdobyty dla Polski w czwartkowych zmaganiach zapaśniczek, bowiem wcześniej brązowy krążek w kategorii 48 kg zdobyła Iwona Matkowska (Agros Żary), powtarzając sukces sprzed roku. W finałowej walce Matkowska pokonała Brytyjkę Yane Stadnik 3-0. Tym większe słowa uznania należą się naszym zawodniczkom, gdyż oba krążki zdobyte zostały w kategoriach olimpijskich.

W piątek w Dortmundzie startują pozostałe reprezentantki Polski, w tym Agata Pietrzyk z Suplesu Kraśnik, walcząca w wadze 59 kg. Oprócz niej swoje pojedynki stoczą Monika Michalik (63 kg) i Agnieszka Wieszczek - Kordus (72 kg), brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008).