Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Było średnio, ale dali radę

Tomasz Biaduń, Marcin Puka
Łukasz Jagoda potrzebuje czasu na zgranie się z kolegami.
Olimp-Start Lublin długo męczył się w meczu z MOSiR Krosno. Przez większość gry nie potrafił uzyskać bezpiecznej przewagi, a po trzeciej kwarcie nawet minimalnie przegrywał. Ostatecznie jednak pokazał charakter i zwyciężył 71:62 odnosząc pierwszą wygraną w sezonie.

Formą błysnęli przede wszystkim Tomasz Celej i Michał Sikora, którzy byli najlepszymi snajperami zespołu. Drugi był ponadto autorem pierwszego trafienia z gry dla Olimp-Startu... w ósmej minucie spotkania. Wcześniej lublinianie zdobywali oczka jedynie z rzutów wolnych.

Pod koniec kwarty, w ekipie lublinian zadebiutował rozgrywający Łukasz Jagoda. Zawodnik, który został zatrudniony tymczasowo, pokazał swoje najlepsze cechy - zadziorność i wolę walki. Jeśli chodzi o aspekty sportowe natomiast, to widać było u niego dłuższy rozbrat z koszykówką. Jagoda potrzebuje także kilku meczów, aby lepiej zrozumieć się z kolegami. Ważne jest jednak, że trener Dominik Derwisz znalazł dla Sikory odpowiedniego zmiennika. Widać było bowiem, że Jagoda rozkręcał się z każdą kolejną minutą spędzaną na boisku.

Również po raz pierwszy od dłuższego czasu wybiegł na parkiet Artur Bidyński. W postawie skrzydłowego, podobnie jak w przypadku Jagody, widać było brak ogrania i surowość.

Główne zasługi za zwycięstwo trzeba przypisać wspomnianej dwójce Celej - Sikora. U skrzydłowego po przebytych kontuzjach nie widać już żadnego śladu. Wczoraj rozegrał dobry, równy mecz, zdobywając 17 punktów. Spisał się też, po raz kolejny, Sikora, który dorzucił 18 oczek.

Olimp-Start Lublin - MOSiR Krosno 71:62 (20:18, 16:16, 12:17, 23:11).

Widzów: 400. Sędziowali: Marcin Bieńkowski, Robert Bieńkowski i Marek Czernek.
Olimp-Start: Sikora 18, Celej 17, Kowalski 13, Kwiatkowski 13, Myśliwiec 4, Stefaniuk 3, Jagoda 2, Bidyński 1. Trener: Dominik Derwisz.
MOSiR: Pluta 21, Ożóg 11, Mroczek-Truskowski 10, Hajnsz 6, Puścizna 6, Bal 3, Musijowski 2, Michalski 2, Piątek 1. Trener: Mariusz Zamirski i Piotr Baran.