Cement-Gryf Chełm i województwo lubelskie najlepsze podczas zapaśniczych mistrzostw Polski juniorek

Cement-Gryf Chełm okazał się najlepszy w klasyfikacji klubowej, natomiast województwo lubelskie zwyciężyło w punktacji województw, podczas zapaśniczych mistrzostw Polski juniorek. Krajowy czempionat został rozegrany w Pelplinie.

Chełmskie zapaśniczki w mieście nad Wierzycą zdobyły ogółem sześć medali i pewnie obroniły tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem w swoim mieście. Cement-Gryf w klasyfikacji generalnej wyprzedził ekipy MULKS Junior Dzierżoniów i WLKS Nowe Iganie. W klasyfikacji województw lubelskie zdecydowanie wygrało z pozostałymi województwami.

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Anastasiia Lebedieva (55 kg), Olha Padoshyk (62 kg), Małgorzata Małek (72 kg) i Daniela Tkachuk (76 kg). Blisko zdobycia piątego złotego medalu dla Chełma była rywalizująca w wadze do 65 kg - Alicja Nowosad, która dopiero w finale uległa medalistce mistrzostw Europy Zofii Połowczyk, zostając ostatecznie wicemistrzynią kraju.

Brąz dorzuciły w swoich kategoriach wagowych: Urszula Piotrowska z Cementu-Gryfa, Marta Gruszkiewicz z Sorgi Zamość, Wiktoria Suchorab z MLUKS Zapasy Włodawa, Aleksandra Ufniarz i Klaudia Wcisło z LUKS Stróża, a także trio lubelskiego Sokoła Dominika Buss, Regina Watras i Wiktoria Chołodowska.

W Pelplinie rywalizowano również w młodzieżowym czempionacie kraju kobiet. Przedstawicielki województwa lubelskiego wywalczyły dwa medale. Wicemistrzynią Polski została Agata Zygmunt z UKS Judo Legion Zamość (68 kg), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Anastasiia Padoshyk z Cementu-Gryfa (62 kg).

W trakcie uroczystego otwarcia Cement-Gryf został nagrodzony okazałym pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w klubowym Pucharze Polski za ubiegłoroczny sezon.