City Trail z Nationale-Nederlanden: Lublin wśród miast, w których udało się dokończyć cykl biegów w sezonie 2019/2020

SZUPTI
Wojciech Szubartowski
To sytuacja bez precedensu. Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii ogólnopolskiego cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden, organizatorzy zmuszeni byli odwołać bieg, a w zasadzie siedem biegów szóstej – ostatniej serii sezonu 2019/2020. Lublin znalazł się wśród trzech miast, które zdążyły dokończyć rywalizację. Z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce nie odbyło się natomiast uroczyste podsumowanie edycji, podczas którego miały być wręczone nagrody oraz medale.

Odwołanie uroczystej gali podsumowującej edycję oznacza zmianę formuły wręczenia medali i nagród. – Ogromnie żałujemy, że nie będziemy mogli w tym roku spotkać się z naszymi biegaczami w odświętnej atmosferze, która zawsze towarzyszy galom. Ta lubelska miała odbyć się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji, która od kilku lat wspiera nas w organizacji podsumowań sezonu – podkreśla Justyna Grzywaczewska z ekipy organizacyjnej City Trail.

– Nowa formuła wręczenia nagród to "Dzień z ekipą City Trail”. Jak tylko będzie to możliwe, pojawimy się w każdej z naszych lokalizacji w sklepach sieci "Sklep Biegacza", aby pogratulować zwycięzcom i nagrodzić ich. Poza tym, również w sklepach będą dostępne pamiątkowe medale dla zawodników, którzy zostali sklasyfikowani. Z wiadomych względów sklepy zostały jednak zamknięte. Niestety nie znamy terminu ponownego otwarcia sieci "Sklep Biegacza", musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń. Gorąco zachęcamy naszych biegaczy do śledzenia strony www.citytrail.pl oraz naszego profilu na facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o sytuacji – dodaje.

Lubelska rywalizacja rozpoczęła się 19 października 2019 roku, a zakończyła w tym roku, 7 marca. W sześciu biegach na dystansie 5 km wystartowało łącznie 579 unikalnych biegaczy, którzy linię mety mijali 1619 razy. Kobiety stanowiły blisko 33% wszystkich zawodników, którzy pojawili się nad Zalewem Zemborzyckim. Największym biegiem był ten rozegrany 10 listopada (City Trail - Bieg Niepodległości), który zgromadził 352 uczestników, a średnia frekwencja wynosiła 270 osób. Sklasyfikowanych, a więc takich, którzy wzięli udział w co najmniej czterech biegach zostało 247 biegaczek i biegaczy.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej po raz szósty został Artur Kern. Drugie miejsce zajął Dariusz Samarczenko, a trzecie Jarosław Bimkiewicz. Tuż za podium znalazł się Paweł Wysocki, a piąte – ostatnie z nagradzanych miejsc wywalczył Piotr Różycki. Wśród kobiet triumfowała zaś zaledwie 18-letnia Natalia Zych, drugą lokatę wywalczyła Dominika Łukasiewicz, trzecie miejsce zajęła Magdalena Sekuła, czwarte Martyna Bugała, a na piątym uplasowała się Katarzyna Konkel. Zwycięskie drużyny to z kolei pierwsze drużyny: Centrum Medycznego Orto-Optymist, lubelskibiegacz.pl TEAM oraz Stay Insane.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły także biegi dla dzieci i młodzieży – City Trail Junior. Liczba biegaczy w tym przypadku to 139, a liczba tzw. osobo startów – 439. Średnia frekwencja wyniosła 73 zawodników, a sklasyfikowanych zostało 70 młodych sportowców. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się bieg październikowy – wzięło w nim udział 105 zawodników.

Zawody City Trail odbywają się w dziesięciu lokalizacjach, a poza Lublinem są to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W 53. biegach sezonu 2019/2020 wzięło udział łącznie 9049 unikalnych biegaczy, z czego blisko 37% stanowiły kobiety. Liczba osobo startów to 25 809 osób, natomiast średnia frekwencja to 492 osoby. Sklasyfikowanych zostało 5044 biegaczek i biegaczy. W zawodach City Trail Junior pobiegło z kolei 3571 młodych sportowców, którzy linię mety mijali 10 081 razy. Średnia frekwencja z 53. biegów dziecięco-młodzieżowych to 191 zawodników, a sklasyfikowanych zostało 1936.

– Lublin jest naszą najmniejszą lokalizacją, ale jedną z ważniejszych. Powód? Lubelszczyzna zaczęła rozwijać się biegowo znacznie później, niż inne regiony, takie jak Wielkopolska, czy Mazowsze, dlatego mamy poczucie swego rodzaju misji w rozbieganiu Lublina i okolic – zaznacza Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i inicjator cyklu City Trail, który powstał w 2010 roku w Poznaniu. – Jako sportowcy lubimy wyzwania, a jako długodystansowcy wiemy, że sukces wymaga cierpliwości i systematyczności – czasami wieloletniej. Dlatego też nie spoczniemy na laurach, dopóki Lublin nie zbliży się z frekwencją do ogólnopolskiej średniej naszego cyklu – dodaje.

“Bodyguard” lekiem na hejt?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie