Czwarta wygrana piłkarzy ręcznych Azotów Puławy. Tym razem pokonali Chrobrego Głogów

KS Azoty Puławy
Udostępnij:
Tylko jeden zawodnik z pola ze składu Azotów Puławy nie wpisał się na listę strzelców w zwycięskim meczu z Chrobrym Głogów. Zespół trenera Bartosza Jureckiego wygrał 34:26 i wciąż jest niepokonany w PGNiG Superlidze.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 34:26 (15:9)
Azoty: Bogdanow, Koszowy – Panic 6, Masłowski 5, Kaleb 4, Seroka 4, Kasprzak 3, Rogulski 3, Matulic 2, Podsiadło 2, Grzelak 1, Gumiński 1, Skrabania 1, Titow 1, Łyżwa 1, Prce. Kary: 6 min. trener: Bartosz Jurecki
Chrobry: Stachera, Kapela – Bartczak 6, Krzysztofik 4, Makowiejew 4, Sadowski 4, Klinger 3, Rydz 2, Wawrzyniak 2, Podobas 1, Bekisz, Kubała, Orpik, Tylutki. Kary: 4 min. Trener: Jarosław Cieślikowski
Sędziowali: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf (Rzeszów)
Widzów: 700

Po 12 minutach meczu Azoty prowadziły tylko 5:4, ale w ciągu siedmiu kolejnych minut zanotowali serię 5:0 (trzy bramki rzucił Mateusz Seroka, a dwie Marko Panic). Przewaga gospodarzy mogła być jeszcze wyższa, ale Seroka nie wykorzystał rzutu karnego.

Do przerwy zespół z Puław prowadził 15:9. Atak w zespole trenera Bartosza Jureckiego był wyjątkowo zbilansowany, a na listę strzelców już w pierwszych 30 minutach wpisało się aż dziewięciu zawodników!

Szkoleniowiec gospodarzy mógł dowolnie rotować składem bez obawy, że obniży się poziom gry. Goście z kolei, po tej chwilowej niemocy w pierwszej połowie, próbowali na różne sposoby odrabiać straty. Gra się wyrównała, ale Azoty cały czas trzymały rywala na bezpieczny dystans.

W 40. minucie miejscowy prowadzili 20:13. Głogowianom udało się zmniejszyć straty do pięciu trafień, ale to było wszystko, co mogli w tym dniu zrobić. W 48. minucie Azoty wygrywały 25:20, a po bramkach Jerko Matulica, Adama Skrabani i Ante Kaleb odskoczyły na osiem.

Przynajmniej jedną bramkę zdobyło 13 zawodników z pola. Jedynym, któremu to się nie udało był Nikola Prce. Po czterech ligowych meczach Azoty mają komplet zwycięstw.