MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy na tzw. "starej" ulicy Nałkowskich pojawi się oświetlenie?

Jakub Sarek
O budowę oświetlenia na tzw. "starej" części ul. Nałkowskich zabiegają mieszkańcy i dzielnicowi radni z Wrotkowa. Ratusz deklaruje, że do końca sierpnia 2024 r. gotowa będzie dokumentacja projektowa dla tego przedsięwzięcia.
O budowę oświetlenia na tzw. "starej" części ul. Nałkowskich zabiegają mieszkańcy i dzielnicowi radni z Wrotkowa. Ratusz deklaruje, że do końca sierpnia 2024 r. gotowa będzie dokumentacja projektowa dla tego przedsięwzięcia. Małgorzata Genca
O budowę oświetlenia na tzw. "starej" części ul. Nałkowskich zabiegają mieszkańcy i dzielnicowi radni z Wrotkowa. Ratusz deklaruje, że do końca sierpnia 2024 r. ma być gotowa dokumentacja projektowa dla tego przedsięwzięcia.

- To jedna z priorytetowych inwestycji na Wrotkowie. W znacznym stopniu poprawiłaby bezpieczeństwo i komfort życia jego mieszkańców - nie ma wątpliwości Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka), wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin.

Chodzi o budowę oświetlenia tzw. "starej" części ul. Nałkowskich.

- Na tej ponad kilometrowej arterii nie ma żadnej lampy. W 2023 r. została położona na niej nowa nawierzchnia. Równy asfalt sprawia, że wielu mieszkańców pobliskich osiedli urządza sobie tam rodzinne spacery. Ruch nie ma tam takiego natężenia co na sąsiedniej ul. Nałkowskich, a to sprzyja z kolei temu, że dzieci wykorzystują je do jazdy na rowerze czy rolkach - mówi Anna Kołutnowicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wrotków.

I dodaje:

- W okresie jesienno-zimowym zmrok zapada już w godzinach popołudniowych. Ze względu na to, że nie ma tam oświetlenia, dzieci zmuszone są wracać ze szkoły po ciemku.

To ma sie jednak zmienić.

250 tys. zł ze swojej rezerwy celowej wyłożyła na budowę oświetlenia wyłożyła Rada Dzielnicy Wrotków.

- Niestety środki te nie wystarczą na wykonanie całego oświetlenia, którego koszt szacowany jest na ponad 500 tys. zł - opisuje w skierowanej do ratusza interpelacji radny Daniewski.

I jednocześnie zwraca się do prezydenta K. Żuka z prośbą o zabezpieczenie w budżecie miasta dodatkowych, brakujących do sfinalizowania przedsięwzięcia funduszy na całej długości ulicy.

- Ulica „Starej" Nałkowskich z racji swojego położenia i bliskości rzeki Bystrzycy tworzy też dogodny ciąg pieszo-rowerowy w kierunku Zalewu Zemborzyckiego- przekonuje Daniewski.

Co na to miasto?

- Informuję, że w budżecie miasta Lublin w ramach Planu dla Dzielnic zabezpieczono środki finansowe w wysokości 200 tys. zł na zaprojektowanie i budowę oświetlenia drogowego (na tzw. "starej" części ul. Nałkowskich - dop. red.)- odpowiada Artur Szymczyk, z-ca prezydenta Lublina.

I dodaje, że ratusz podpisał wartą 55 tys. zł umowę na sporządzenie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Ma być gotowa do końca sierpnia 2024 r.

- Otrzymana dokumentacja projektowa pozwoli na określenie potrzeb finansowych niezbędnych do realizacji tego zadania. Przyjęty harmonogram budowy oświetlenia umożliwi realizację inwestycji, w ramach posiadanych środków, etapowo lub kompleksowo - wskazuje Szymczyk.

W budżecie miasta Lublin na ten rok widnieje zapis, że zadanie do realizacji przeznaczono w 2024 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski