Dobry występ zawodników Klubu Motorowego Cross EkoKlinkier Lublin podczas elimimacji ME

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Motorowego Cross EkoKlinkier Lublin podczas eliminacji Mistrzostw Europy w Motocrossie w Olsztynie. W końcowej klasyfikacji w klasie EMX65 Kamil Osieleniec uplasował się na dwunastym miejscu - zdobywając 15 pkt.

Kamil był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w klasie EMX65, gorzej od niego wypadli jego najwięksi rywale z Mistrzostw Polski: Dominik Olszowy był 15, a Patryk Zdunek 19. W tej klasie rywalizował również inny lublinianin Filip Maleńczuk. W opinii obecnego na zawodach trenera Marcina Wójcika start Filipa Maleńczuka był jego debiutem w imprezie tej rangi i należy go pochwalić za ambitną jazdę. Słowa uznania należą się również Kamilowi Osieleńcowi, który w Olsztynie się przełamał. W końcu "Księguś" jechał szybko. Szczególnie w drugim biegu, gdzie słabo wyszedł ze startu i musiał gonić czołówkę. Z okrążenia na okrążenie jechał szybciej i metę przekroczył jako jedenasty. "Księguś" szedł jak kosiarka - mówiono.

Zawody w Olsztynie w klasie EMX65 wygrał Hiszpan Jorge Prado Garcia, drugi był Estończyk Tamut Talviku, trzecie miejsce zajął reprezentant Włoch Gianluca Fancchetti.

W klasie EMX85 wszyscy trzej reprezentanci KM Cross EkoKlinkier: Maciej Więckowski, Dominik Małecki, Maciej Sagan przeszli kwalifikacje i wystartowali w finałowych niedzielnych wyścigach. W Olsztynie Dominik Małecki i Maciej Sagan uczyli się w rywalizacji w silnie obsadzonej klasie z zawodnikami z innych krajów. Walkę z nimi nawiązywał jedynie Maciek Więckowski, który wykręcił dziesiąty czas. W niedzielnych zawodach Maciek Więckowski jechał bardzo równo, dwukrotnie był trzynasty. Mogło być lepiej bo w każdym z wyścigów miał upadki, po których się równie szybko zbierał. Ostatecznie w klasyfikacji zawodów Maciek Więckowski zajął 11 lokatę z 16 punktami. Dominik Małecki uplasował się na 26, a Maciek Sagan na 28 miejscu, obaj bez zdobytych punktów. W klasie EMX85 zwyciężył Łotysz Pauls Jonass przed Ukraińcem Rostisławem Wojcickim i Litwinem Arminasem Jasikonisem. Należy wspomnieć, że podobnie jak w klasie EMX65 tak w klasie EMX85 najlepszym reprezentantem Polski był zawodnik Klubu Motorowego Cross EkoKlinkier - Maciej Więckowski.

Trener Wójcik podkreślił, że należy pochwalić wszystkich startujących zawodników KM Cross EkoKlinkier za ambicję i jazdę, każdego na poziomie swoich umiejętności. Starty z lepszymi w imprezie rangi mistrzostw Europy to najlepszy trening dla crossowców.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!