Druga przegrana piłkarek ręcznych WSSP

PAFI
Piłkarki ręczne Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola przegrały drugi mecz podczas akademickich mistrzostw Europy w Chorwacji. Lublinianki uległy Uniwersytetowi Zagrzeb 28:29 (12:17). W piątek o godz. 13 kolejnym rywalem naszych zawodniczek będą Holenderki z Nijmegen.

O porażce WSSP zdecydowała przede wszystkim pierwsza połowa. - Nie sprostałyśmy w obronie, były za duże luki. Chorwatki wjeżdżały jak chciały. Do tego doszła nieskuteczność w ataku, błędy sam na sam, nierzucone karne - opisuje Alina Wojtas, rozgrywająca WSSP.

Po zmianie stron rozpoczął się pościg za rywalkami. Bardzo dobrze zagrała Agnieszka Kocela, która w drugiej części trafiła ośmiokrotnie. - Zaczęłyśmy lepiej bronić. Chorwatki popełniały błędy, co pozwoliło nam kontrować - ocenia skrzydłowa WSSP. W 53. minucie lubelskie piłkarki przegrywały jedynie 26:28 i jeszcze można było odmienić losy spotkania. Od tego momentu coś się zacięło i gdy lublinianki wróciły z powrotem na właściwe tory, zabrakło już czasu, by wygrać. - Goniłyśmy cały mecz i chyba zabrakło nam energii w końcówce - kończy Kocela.

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza - Uniwersytet Zagrzeb 28:29 (12:17)