Druga wygrana studentek WSSP Lublin na Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej

facebook.com/eusahandball/
Drugi mecz na Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej był dla studentek Wyższej Szkoły Przyrodniczo-Społecznej w Lublinie trudnym wyzwaniem. Drużyna prowadzona przez trenera Roberta Lisa do ostatnich sekund nie była pewna zwycięstwa, ale ostatecznie pokonała rywalki z Uniwersytetu Aix-Marsylia 28:27. Natomiast drugiej porażki w mistrzostwach doznały studentki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W piątek piłkarki ręczne WSSP łatwo i wysoko pokonały Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny (36:18). Drugi mecz na mistrzostwach - z uczelnią, która przed rokiem triumfowała w Europejskich Igrzyskach Studenckich - długo zapowiadał się na wygraną podobnych rozmiarów. Wprawdzie na początku Francuski prowadziły 2:1, ale lublinianki szybko uzyskały przewagę kilku bramek.

Po niewiele ponad kwadransie gry i trafieniu najskuteczniejszej w tym dniu Aleksandry Rosiak, WSSP prowadziła aż 11:5. Na przerwę studentki z Lublina schodziły przy prowadzeniu 18:11.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał nadchodzących problemów. Jeszcze w 17. min. Aneta Łabuda rzuciła bramkę na 25:19. Ale od tego momentu rywalki zaczęły odrabiać straty. Francuski ze stanu 21:26 doprowadziły do 24:26. Na niespełna dwie minuty przed końcem Jade Priou zdobyła bramkę kontaktową (26:27), a lubelskiej drużynie sporo krwi napsuła francuska bramkarka.

Na szczęście doświadczenie i spokój szczypiornistek ogranych w meczach o najwyższą stawkę pozwoliły utrzymać niewielkie prowadzenie. Chociaż ostatnia akcja WSSP zakończyła się niepowodzeniem, to rywalkom zabrakło już czasu na uzyskanie remisu.

Na Akademickich Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy nie wiedzie się natomiast drugiej z lubelskich uczelni. W sobotę UMCS przegrał swój drugi mecz, tym razem z Uniwersytetem z Porto 21:33. Tak wysoka porażka jest powodem głównie braku skuteczności w ostatnich minutach. Na sześć minut przed końcową syreną Agata Nazar zdobyła dla UMCS 21. bramkę. Do końca spotkania akademiczki nie zdołały już pokonać rywalek, które w tym okresie trafiły jeszcze sześć razy.

Wyższa Szkoła Przyrodniczo-Społeczna w Lublinie – Uniwersytet Aix-Marsylia 28:27 (18:11)
WSSP:
Januchta – Rosiak 8, Łabuda 6, Szarawaga 5, Gadzina 2, Gutkowska 2, Nocuń 2, Kozimur 2, Senderkiewicz 1, Kochaniak. Trener: Robert Lis

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – Uniwersytet w Porto 21:33 (9:16)