Drugie miejsce ekipy LUK Lublin na turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim

LUK Lublin
Plusligowe zespoły siatkówki są już na ostatniej prostej przygotowań do startującego niebawem sezonu 2022/23. LUK Lublin swoją formę sprawdził tym razem na turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim, zajmując w imprezie drugie miejsce. Lublinianie w finale przegrali ze Ślepskiem Malow Suwałki 0:3.

Fnałowe starcie od początku układało się po myśli Ślepska, który cały czas miał w pierwszym secie kilka oczek przewagi (5:2, 12:9, 14:10). LUK próbował gonić rywali (16:17), jednak tylko przez chwilę, gdyż w końcówce ponownie na boisku dominowali suwalczanie, wygrywając premierową odsłonę 25:21.

Początek kolejnej partii należał do podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza (3:1), ale przeciwnicy chwilę potem wyszli na prowadzenie 7:5, którego nie oddali już do końca. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 25:18 na korzyść ekipy z Suwałk.

W secie trzecim wyrównana walka trwała do stanu 15:15, a następnie przy zagrywkach Przemysława Smolińskiego Ślepsk odskoczył na 20:17. Lublinianie nie byli w stanie już dogonić rywali, przegrywając trzecią partię 23:25 i cały mecz 0:3.

Z kolei sobotni półfinał z olsztynianami rozpoczął się od prowadzenia rywali 10:7. Lublinianie doprowadzili jednak szybko do remisu, a w dalszej części seta obie ekipy często zmieniały się na prowadzeniu. O losach premierowej partii zadecydowała końcówka, w której górą byli siatkarze LUK.

Druga partia co prawda rozpoczęła się lepiej dla ekipy z Olsztyna, ale z każdą minutą inicjatywę ponownie przejmował team trenera Dariusza Daszkiewicza, zwyciężając 25:20.

Olsztynianie nie poddawali się i wygrali kolejnego seta 25:21. W czwartej odsłonie lublinianie nie dali jednak szans przeciwnikom, pokonując ich 25:18. Dzięki temu wygrali cały mecz 3:1, meldując się w finale.