Dwóch wybitnych lekarzy z Lublina ponownie konsultantami krajowymi w swoich dziedzinach

Gabriela BogaczykZaktualizowano 
Archiwum
Chodzi o prof. Tomasza Trojanowskiego oraz prof. Mansura Rahnama. Przez kolejne pięć lat będą pełnić funkcje konsultantów krajowych w swoich dziedzinach.

Konsultantów krajowych powołuje minister zdrowia spośród specjalistów z poszczególnych dziedzin. Od siódmego czerwca powołanie na kolejne pięć lat otrzymało ponownie dwóch specjalistów z Lublina.

HIPOKRATES LUBELSZCZYZNY 2019. Wybieramy pracowników roku w służbie zdrowia w województwie lubelskim. Trwa głosowanie!

Pierwszy z nich to prof. Tomasz Trojanowski, który po raz trzeci został wybrany konsultantem krajowym w dziedzinie neurochirurgii. Stanowisko to pełni od 2008 roku. Prof. Trojanowski przez wiele lat kierował kliniką neurochirurgii i neurochirurgii dziecięcej w SPSK4. Nadal pracuje w lubelskiej klinice przy Jaczewskiego oraz pełni funkcję kierownika ośrodka NanoTherm w Lublinie.

Natomiast prof. Mansur Rahnama został powołany na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii stomatologicznej po raz drugi. Profesor pełni funkcję kierownika Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM w Lublinie. Jest specjalistą w dziedzinie chirurgii szczękowo - twarzowej i chirurgii stomatologicznej. Znalazł się w trójce przedstawicieli świata medycyny w nowo powstałej Radzie Doskonałości Naukowej.

Konsultanci krajowi między innymi prognozują potrzeby zdrowotne w swojej dziedzinie, doradzają, jak realizować zadania, które wynikają z Narodowego Programu Zdrowia i innych programów zdrowotnych, opiniują wnioski o skierowanie pacjenta do leczenia lub badań diagnostycznych poza granicami Polski.

ZOBACZ TEŻ:

Najbardziej znani lekarze z Lublina i okolic. Do nich ustawi...

polecane: FLESZ: Chaos podczas rekrutacji. Tysiące uczniów bez miejsc w szkołach

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-14T12:26:53 02:00, Obserwator:

Z tą wybitnością to ja bym się wstrzymał. Prof. Trojanowski może był dobry ale kiedyś... Natomiast co do prof. nr 2. Proszę wskazać mi konferencję w której ten profesor występuje jako autorytet w jakiejś dziedzinie dając wykłady szkolenia itp. Proszę wskazać mi jakieś poważne zjazdy szczególnie międzynarodowe na których omawia jakieś nowatorskie metody leczenia, które sam wprowadza itp. Dla kontrastu proponuję zwrócić uwagę chociażby na prof. Marzene Dominiak i porównać Jej osiągnięcia w stosunku do tego pana profesora i wyciągnąć wnioski.

2019-06-15T14:18:19 02:00, Gość:

Jestem pacjentką i uważam, że lekarz powinien przede wszystkim stosować swoją wiedzę w praktyce, lecząc ludzi, a Prof. Mansur Rahnama operuje i wyprowadza najtrudniejsze przypadki w Polsce. Jak nikt nie chce się już podjąć to on ratuje ludzi - to jest wybitność prawdziwych Mistrzów Lekarzy. Ma ogromną wiedzę i ogromne doświadczenie w leczeniu najtrudniejszych przypadków.. Mnie nie interesuje liczba przeprowadzonych szkoleń, wykładów, konferencji, to nie jest ważne dla pacjenta. Nie wiem kto to jest Prof. Dominiak, ale nie przekonało mnie porównanie, ponieważ lekarze zajęci prowadzeniem płatnych szkoleń, wystąpieniami na konferencjach, wykładach nie mają z reguły wiele czasu na leczenie ludzi i pomaganiu im. Zatem, nie znając właściwych kryteriów oceny wybitności lekarzy lepiej nie krytykować nikogo.

2019-06-15T23:40:33 02:00, Gość:

Musi przyjmować trudne przypadki bo jest konsultantem krajowym wiec tak naprawdę nie ma wyjścia bo wtedy trochę slabo skoro taka „ikona” jak krajowy konsultant nie jest w stanie podjąć się leczenia :) Poza tym gdyby miała Pani jakiekolwiek pojęcie o chirurgii (nie tylko stomatologicznej) to zwykle jest tak ze prowadzenie trudnych przypadków a tym samym nabywanie nowych doświadczeń itd wiąże się z automatycznym tworzeniem nie tyle algorytmów co wskazówek dla lekarzy jak sobie poradzić w takiej sytuacji... Poza tym jest profesorem wiec jest poniekąd zobowiązany do kształcenia kadr medycznych.

2019-06-16T00:01:59 02:00, Gość:

Ktoś tu nie ma bladego pojęcia o tym, jaką rolę pełni konsultant krajowy...

Jest odpowiednia ustawa o konsultantach w służbie zdrowia, która stanowi, że konsultanci wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia

i Rzecznika Praw Pacjenta. Tu nie chodzi o leczenie przez konsultantów, lecz o doradzanie i opiniowanie tym wszystkim podmiotom. A z kolei, czy np. taki minister lub NFZ zastosuje się do wydanej opinii, to już inna kwestia... Generalnie wiadomo, że służba zdrowia to worek bez dna i nigdy nie będzie tak, że na wszystko starczy pieniędzy...

Wszystko się zgadza. Nie jestem stomatologiem, lecz pacjentem. Po tej wypowiedzi jestem już przekonana, że Prof. Rahnama jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Na pewno sprawdził się jako konsultant krajowy w poprzednich kadencjach skoro został wybrany ponownie tzn. że urzędnicze algorytmy i opinie Profesora były trafne i właściwe. Poza tym pod jego kierownictwem wyedukowało się bardzo wielu wspaniałych chirurgów ( lecząc się w Lublinie u Profesora Rahnama, można się o tym przekonać - tam jest wielka kuźnia doskonałych, mądrych i zdyscyplinowanych chirurgów stomatologicznych). Cały zespół pracuje doskonale. Zatem edukacja młodych jest zapewniona przez Niego na najwyższym poziomie . I na koniec to co najważniejsze - zostałam przyjęta, leczona i zapewniono mi bardzo profesjonalną opiekę, a leczenie zakończyło się sukcesem.To jest najważniejsze w medycynie. Ludzie zjeżdżają do niego z całej Polski . Pomaga tym, których odprawiono, bo przypadek okazał się zbyt trudny. Myślę, że Prof. Rahnama jest Wielki i Wybitny, ale nie lubi się z tym afiszować, ponieważ jest skromnym człowiekiem.

G
Gość
2019-06-14T12:26:53 02:00, Obserwator:

Z tą wybitnością to ja bym się wstrzymał. Prof. Trojanowski może był dobry ale kiedyś... Natomiast co do prof. nr 2. Proszę wskazać mi konferencję w której ten profesor występuje jako autorytet w jakiejś dziedzinie dając wykłady szkolenia itp. Proszę wskazać mi jakieś poważne zjazdy szczególnie międzynarodowe na których omawia jakieś nowatorskie metody leczenia, które sam wprowadza itp. Dla kontrastu proponuję zwrócić uwagę chociażby na prof. Marzene Dominiak i porównać Jej osiągnięcia w stosunku do tego pana profesora i wyciągnąć wnioski.

2019-06-15T14:18:19 02:00, Gość:

Jestem pacjentką i uważam, że lekarz powinien przede wszystkim stosować swoją wiedzę w praktyce, lecząc ludzi, a Prof. Mansur Rahnama operuje i wyprowadza najtrudniejsze przypadki w Polsce. Jak nikt nie chce się już podjąć to on ratuje ludzi - to jest wybitność prawdziwych Mistrzów Lekarzy. Ma ogromną wiedzę i ogromne doświadczenie w leczeniu najtrudniejszych przypadków.. Mnie nie interesuje liczba przeprowadzonych szkoleń, wykładów, konferencji, to nie jest ważne dla pacjenta. Nie wiem kto to jest Prof. Dominiak, ale nie przekonało mnie porównanie, ponieważ lekarze zajęci prowadzeniem płatnych szkoleń, wystąpieniami na konferencjach, wykładach nie mają z reguły wiele czasu na leczenie ludzi i pomaganiu im. Zatem, nie znając właściwych kryteriów oceny wybitności lekarzy lepiej nie krytykować nikogo.

2019-06-15T23:40:33 02:00, Gość:

Musi przyjmować trudne przypadki bo jest konsultantem krajowym wiec tak naprawdę nie ma wyjścia bo wtedy trochę slabo skoro taka „ikona” jak krajowy konsultant nie jest w stanie podjąć się leczenia :) Poza tym gdyby miała Pani jakiekolwiek pojęcie o chirurgii (nie tylko stomatologicznej) to zwykle jest tak ze prowadzenie trudnych przypadków a tym samym nabywanie nowych doświadczeń itd wiąże się z automatycznym tworzeniem nie tyle algorytmów co wskazówek dla lekarzy jak sobie poradzić w takiej sytuacji... Poza tym jest profesorem wiec jest poniekąd zobowiązany do kształcenia kadr medycznych.

Ktoś tu nie ma bladego pojęcia o tym, jaką rolę pełni konsultant krajowy...

Jest odpowiednia ustawa o konsultantach w służbie zdrowia, która stanowi, że konsultanci wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia

i Rzecznika Praw Pacjenta. Tu nie chodzi o leczenie przez konsultantów, lecz o doradzanie i opiniowanie tym wszystkim podmiotom. A z kolei, czy np. taki minister lub NFZ zastosuje się do wydanej opinii, to już inna kwestia... Generalnie wiadomo, że służba zdrowia to worek bez dna i nigdy nie będzie tak, że na wszystko starczy pieniędzy...

G
Gość

Tryb wyboru jest taki, że ministrowi zdrowia kandydatów przedstawiają odpowiednie w danej dziedzinie towarzystwa naukowe i spośród nich minister powołuje, a więc to środowisko medyczne w danej dziedzinie najlepiej ocenia, kto najbardziej nadaje się do pełnienia funkcji konsultanta krajowego. Taka osoba działa praktycznie społecznie, bo honorarium z MZ to symboliczna kwota w porównaniu do nakładu czasu i odpowiedzialności za opiniowanie i konsultacje. Podobnie z wyborem prof. Mansura Rahnamy do Rady Doskonałości Naukowej - wyboru dokonali wszyscy profesorowie i doktorzy habilitowani z uczelni medycznych w Polsce. Co tu więcej dodać - dlaczego pani Marzena D. lub autor wychwalającego ją postu nie znaleźli uznania pośród tak zacnego grona wyborców ? Bardziej demokratycznego wyboru trudno sobie wyobrazić...

G
Gość
2019-06-14T12:26:53 02:00, Obserwator:

Z tą wybitnością to ja bym się wstrzymał. Prof. Trojanowski może był dobry ale kiedyś... Natomiast co do prof. nr 2. Proszę wskazać mi konferencję w której ten profesor występuje jako autorytet w jakiejś dziedzinie dając wykłady szkolenia itp. Proszę wskazać mi jakieś poważne zjazdy szczególnie międzynarodowe na których omawia jakieś nowatorskie metody leczenia, które sam wprowadza itp. Dla kontrastu proponuję zwrócić uwagę chociażby na prof. Marzene Dominiak i porównać Jej osiągnięcia w stosunku do tego pana profesora i wyciągnąć wnioski.

2019-06-15T14:18:19 02:00, Gość:

Jestem pacjentką i uważam, że lekarz powinien przede wszystkim stosować swoją wiedzę w praktyce, lecząc ludzi, a Prof. Mansur Rahnama operuje i wyprowadza najtrudniejsze przypadki w Polsce. Jak nikt nie chce się już podjąć to on ratuje ludzi - to jest wybitność prawdziwych Mistrzów Lekarzy. Ma ogromną wiedzę i ogromne doświadczenie w leczeniu najtrudniejszych przypadków.. Mnie nie interesuje liczba przeprowadzonych szkoleń, wykładów, konferencji, to nie jest ważne dla pacjenta. Nie wiem kto to jest Prof. Dominiak, ale nie przekonało mnie porównanie, ponieważ lekarze zajęci prowadzeniem płatnych szkoleń, wystąpieniami na konferencjach, wykładach nie mają z reguły wiele czasu na leczenie ludzi i pomaganiu im. Zatem, nie znając właściwych kryteriów oceny wybitności lekarzy lepiej nie krytykować nikogo.

Musi przyjmować trudne przypadki bo jest konsultantem krajowym wiec tak naprawdę nie ma wyjścia bo wtedy trochę slabo skoro taka „ikona” jak krajowy konsultant nie jest w stanie podjąć się leczenia :) Poza tym gdyby miała Pani jakiekolwiek pojęcie o chirurgii (nie tylko stomatologicznej) to zwykle jest tak ze prowadzenie trudnych przypadków a tym samym nabywanie nowych doświadczeń itd wiąże się z automatycznym tworzeniem nie tyle algorytmów co wskazówek dla lekarzy jak sobie poradzić w takiej sytuacji... Poza tym jest profesorem wiec jest poniekąd zobowiązany do kształcenia kadr medycznych.

G
Gość
2019-06-13T14:32:36 02:00, Gość:

Mansur- niby taki dobry......a nie pomógł. I nie chodzi tu o zrotowane ósemki i ich ekstrakcje.... Szkoda.

2019-06-13T15:31:10 02:00, Gość:

A tam dobry.Nie lubli kobiet pracujacych a w tym zawodzie same kobiety.

W chirurgii same kobiety?? Pierwszy raz słyszę.

G
Gość
2019-06-14T12:26:53 02:00, Obserwator:

Z tą wybitnością to ja bym się wstrzymał. Prof. Trojanowski może był dobry ale kiedyś... Natomiast co do prof. nr 2. Proszę wskazać mi konferencję w której ten profesor występuje jako autorytet w jakiejś dziedzinie dając wykłady szkolenia itp. Proszę wskazać mi jakieś poważne zjazdy szczególnie międzynarodowe na których omawia jakieś nowatorskie metody leczenia, które sam wprowadza itp. Dla kontrastu proponuję zwrócić uwagę chociażby na prof. Marzene Dominiak i porównać Jej osiągnięcia w stosunku do tego pana profesora i wyciągnąć wnioski.

Jestem pacjentką i uważam, że lekarz powinien przede wszystkim stosować swoją wiedzę w praktyce, lecząc ludzi, a Prof. Mansur Rahnama operuje i wyprowadza najtrudniejsze przypadki w Polsce. Jak nikt nie chce się już podjąć to on ratuje ludzi - to jest wybitność prawdziwych Mistrzów Lekarzy. Ma ogromną wiedzę i ogromne doświadczenie w leczeniu najtrudniejszych przypadków.. Mnie nie interesuje liczba przeprowadzonych szkoleń, wykładów, konferencji, to nie jest ważne dla pacjenta. Nie wiem kto to jest Prof. Dominiak, ale nie przekonało mnie porównanie, ponieważ lekarze zajęci prowadzeniem płatnych szkoleń, wystąpieniami na konferencjach, wykładach nie mają z reguły wiele czasu na leczenie ludzi i pomaganiu im. Zatem, nie znając właściwych kryteriów oceny wybitności lekarzy lepiej nie krytykować nikogo.

O
Obserwator

Z tą wybitnością to ja bym się wstrzymał. Prof. Trojanowski może był dobry ale kiedyś... Natomiast co do prof. nr 2. Proszę wskazać mi konferencję w której ten profesor występuje jako autorytet w jakiejś dziedzinie dając wykłady szkolenia itp. Proszę wskazać mi jakieś poważne zjazdy szczególnie międzynarodowe na których omawia jakieś nowatorskie metody leczenia, które sam wprowadza itp. Dla kontrastu proponuję zwrócić uwagę chociażby na prof. Marzene Dominiak i porównać Jej osiągnięcia w stosunku do tego pana profesora i wyciągnąć wnioski.

G
Gość

Siwy ch..,

G
Gość
2019-06-13T14:32:36 02:00, Gość:

Mansur- niby taki dobry......a nie pomógł. I nie chodzi tu o zrotowane ósemki i ich ekstrakcje.... Szkoda.

A tam dobry.Nie lubli kobiet pracujacych a w tym zawodzie same kobiety.

G
Gość

Mansur- niby taki dobry......a nie pomógł. I nie chodzi tu o zrotowane ósemki i ich ekstrakcje.... Szkoda.

Dodaj ogłoszenie